Do porodu ciężarna kobieta powinna przyjechać, gdy odczuwa czynność porodową, np. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie. W przypadku braku występowania w/w symptomów, do szpitala powinna się zgłosić 7 dni po terminie porodu wyznaczonym przez lekarza prowadzącego ciążę.

Do szpitala ciężarna kobieta powinna się zgłosić zgodnie z terminem wskazanym na skierowaniu przez lekarza prowadzącego ciążę. Planowe przyjęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00. W przypadku odczuwania czynności porodowych, tj. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie, powinna przyjechać do szpitala bez względu na dzień i porę dnia/nocy. Szpital jest czynny 7 dni w tygodniu przez 24 h/doba. Przyjazd do szpitala nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia ani umówienia terminu.

Ostateczną decyzję czy poród odbędzie się siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie podejmują lekarze po przyjęciu do szpitala.

Panie zgłaszające się do szpitala powinny się udać do Punktu Segregacji Medycznej Pacjentów. Dalsze decyzje są podejmowane po przeprowadzeniu wywiadu epidemicznego, wypełnieniu ankiety, wykonaniu testu ( antygenowego). Zgłaszając się do naszego szpitala, nie trzeba we własnym zakresie wykonywać testu.

Podczas pandemii nie ma możliwości odwiedzania dorosłych pacjentów. Odwiedziny dzieci leczonych na Pododdziale Patologii Noworodków odbywają się zgodnie z regulaminem

Porody rodzinne odbywają się od 11.12. 2020 r. zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie. Do szpitala prosimy zabrać rzeczy wyszczególnione na podstronie: Izba Przyjęć.

Podczas pandemii wszystkie panie zgłaszające się do naszego szpitala od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.00 w pierwszej kolejności powinny się zgłosić do Punktu Segregacji Medycznej Pacjentów. W pozostałych godzinach oraz w weekendy bezpośrednio do Izby Przyjęć (główne wejście do szpitala). Po przeprowadzeniu wywiadu epidemicznego, wypełnieniu ankiety, u wszystkich potencjalnych pacjentek wykonywane są testy ( antygenowe) pod kątem obecności wirusa SARS – CoV – 2, zatem zgłaszając się do naszego szpitala nie trzeba we własnym zakresie wykonywać testu. Dalsze postępowanie jest uzależnione od wyniku testu (czas oczekiwania na wynik: max 1 h) oraz konkretnej sytuacji zgłaszającej się do nas pani. W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku, pacjentka jest kierowana do szpitala w Kędzierzynie – Koźlu. W sytuacjach, gdy etap porodu lub wskazania medyczne uniemożliwiają dojazd do Kędzierzyna – Koźla, jest przyjmowana do naszego szpitala.

Ad. pyt. dot. dziecka: Jeśli hospitalizowana mama uzyskała pozytywny wynik testu, wówczas pobyt matki z dzieckiem jest uzależniony od aktualnej sytuacji w szpitalu, czyli warunków lokalowych oraz możliwości kadrowych.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt