Przejdź do treści

   Godziny otwarcia
________________________________________________________________________________________________________________________

wtorek:      10.00 - 12.00
środa:         09.00 - 11.00
czwartek:   09.00 - 11.00
piątek:        10.00 - 12.00

 

   Personel
_______________________________________________________________________________________________________________

lek. Małgorzata Królik – ginekolog-położnik
 

dr n. med. Damian Ziętek - ginekolog - położnik


Wiktoria Kubiec - psycholog

 

   Kontakt
________________________________________________________________________________________________________________________

Rejestracja od wtorku do piątku w godz.8.30-12.00

tel. 77 454 54 01 wew. 701 lub 534 835 173

 

   Zakres
_______________________________________________________________________________________________________________

Diagnostyka niepłodności u par realizowana jest w ramach Programu Polityki Zdrowotnej - Programu kompleksowej ochrony  zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016 - 2020 w zakresie interwencji: kompleksowa diagnostyka niepłodności.  Program jest kierowany wyłącznie do osób,  które wcześniej nie były diagnozowane i leczone  z powodu niepłodności, a pozostających w związkach małżeńskich lub partnerskich.  Skierowanie do poradni nie jest wymagane.

Zadaniem programu jest prowadzenie kompleksowej diagnostyki niepłodności, objęcie pary opieką psychologiczną oraz koordynowanie tej opieki. Z tego względu w naszym ośrodku zapewniamy konsultację lekarzy specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, andrologii, genetyki klinicznej oraz psychologii. 

Zakres działania:
- pracownia USG
- pracownia histeroskopii
- laboratorium analityczno – andrologiczne

Diagnostyka w warunkach ambulatoryjnych:
- współpraca lekarzy specjalistów w zakresie: położnictwa i ginekologii, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, genetyki klinicznej, andrologii oraz psychologii,
- diagnostyka niepłodności i niepowodzeń prokreacyjnych – diagnostyka hormonalna, USG, genetyczna, immunologiczna, histeroskopowa, andrologiczna.

Zakres badań wykonywanych w trakcie etapu diagnostycznego oraz opieki psychologicznej jest uzależniony od indywidualnych wskazań i potrzeb uczestników oraz  zaleceń lekarzy konsultujących. Jeśli  badania ambulatoryjne nie są wystarczające, kierujemy pacjentkę do diagnostyki w warunkach hospitalizacji, gdzie jest wykonywany pełen zakres badań i zabiegów.

Diagnostyka w warunkach hospitalizacji:
- na bazie laboratorium – pełna możliwość badań i testów hormonalnych,
- diagnostyka i leczenie niepłodności związanej z endometriozą – pełen zakres badań i zabiegów,
- diagnostyka i leczenie czynnika jajowodowego,
- diagnostyka i leczenie czynnika macicznego (mięśniaki macicy, wady macicy, polipy endometrialne, zrosty wewnątrzmaciczne) –  pełen zakres badań i zabiegów.

Etap terapeutyczny (IVF) leczenia niepłodności  nie jest objęty finansowaniem w ramach programu. Pacjenci, u których wystąpi potrzeba tego typu leczenia, będą kierowani do ośrodków wykonujących to świadczenie medyczne.

Nie wykonujemy świadczeń komercyjnych.

 

 

Autor: Tomasz Domagała
Strona dodana przez: Tomasz Domagała (2018-01-22 19:40:14)
Zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-11-02 07:56:28)