Przejdź do treści

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że 31 maja br. o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Banku Mleka Kobiecego. Wyposażenie i wynagrodzenie osób pracujących  w Banku Mleka Kobiecego finansowane jest w 80% z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, a 20% ze środków własnych Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, zgodnie Projektem  pt. „Optymalizacja opieki nad kobieta ciężarną, matką i noworodkiem z uwzględnieniem kontaktu rodziców z dzieckiem i promocji karmienia naturalnego”.

- "Bardzo się cieszę że Bank Mleka powstał w Opolu. Jesteśmy na początku drogi, chociaż jest to już 6 Bank Mleka w Polsce.  Jest to profesjonalne laboratorium, które zajmuje się pozyskiwaniem mleka i rekrutacją dawczyń. Dawczynie, są to kobiety specjalnie  przez nas wyszukane, dobrane, które prowadzą zdrowy styl życia, nie pobierają żadnych leków. Ich mleko jest również badane, ponieważ musi to być pokarm  najwyższej jakości" -  mówiła podczas uroczystości otwarcia Gabriela Kołodziej, Kierownik Banku Mleka.

Wicemarszałek Roman Kolek pogratulował dyrekcji szpitala udanej inwestycji.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski podkreśliła, że - "To bardzo ważne, żeby przypominać i promować, że mleko matki, mleko naturalne jest najważniejsze, bo to jest pokarm, to jest lek, to jest życie.…  Jesteśmy wyjątkowym województwem. To właśnie tutaj tworzą się, rodzą się inicjatywy, które mogą być później multiplikowane dalej".

Bank Mleka korzysta merytorycznie i organizacyjnie z patronatu i doświadczeń Fundacji Banku Mleka Kobiecego z Warszawy, dlatego też w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć z nami naszych przyjaciół z Fundacji.  Profesor  dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska Kornacka - przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji oraz  dr Aleksandra Wesołowska - prezes Fundacji zaszczyciły nas nie tylko swoją  obecnością, ale również pomogły w promowaniu idei dzielenia się naturalnym, przebadanym pokarmem kobiecym.

Poświęcenia Banku Mleka dokonał opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

Bank Mleka został wyposażony w odpowiedni, nowoczesny sprzęt taki jak : pasteryzator mleka kobiecego, aparat do badania składu mleka, homogenizator ultradźwiękowy, dwie zamrażarki i chłodziarkę laboratoryjną. Przy Banku Mleka Kobiecego zorganizowaliśmy wygodny i przestronny Pokój Laktacyjny dla pacjentek naszego szpitala oraz dla Dawczyń mleka kobiecego oddających  nadwyżki pokarmu do naszego banku.  Dysponujemy profesjonalnymi laktatorami klasy szpitalnej.  Na chwilę obecną w Banku Mleka mamy zarejestrowanych 8 dawczyń, mleko otrzymało 11 pacjentów, uzyskano 68 litrów mleka.

 

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane życzenia,  gratulacje i ciepłe słowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Natalia Szwach
Strona dodana przez: Natalia Szwach (2016-06-23 10:22:46)
Zredagowana przez: Tomasz Domagała (2018-01-19 08:39:28)