Przejdź do treści

Urodziłaś dziecko lub spodziewasz się jego narodzin? Skorzystaj ze specjalistycznego poradnictwa dla rodziców. Być może masz wiele pytań, na które szukasz odpowiedzi. Zgłoś się do nas. Nasi doświadczeni specjaliści udzielą ci wyczerpujących odpowiedzi i porad.

Udzielimy porad rodzicom z zakresu profilaktyki oraz zachowań prozdrowotnych, zasad opieki nad noworodkiem, niemowlęciem i dzieckiem do 2 roku życia, wesprzemy na drodze do zdrowego rodzicielstwa. 

Porad udzielają: lekarz neonatolog, neurologopeda, psycholog, dietetyk, położna i pielęgniarka, fizjoterapeuta, prawnik.

Pytania, które często zadają nam rodzice:

 • Czy moje dziecko prawidłowo się rozwija?
 • Czy powinnam obawiać się szczepień?
 • Jak powinnam się odżywiać w ciąży i w trakcie karmienia piersią?
 • Jak bawić się z dzieckiem, aby dobrze się rozwijało?
 • Jak pomóc mojemu dziecko dobrze spać?
 • Jak radzić sobie z kolkami i pielęgnacją?
 • Jak mogę pomóc swojemu dziecku w problemach z jedzeniem i ssaniem?
 • Jakie świadczenia przysługują mi  po porodzie?

Na te i wiele innych pytań możesz uzyskać profesjonalną odpowiedź.

 

Fizjoterapeuta

W ramach porady fizjoterapeutycznej proponujemy Państwu instruktaż pielęgnacji dziecka. Pokażemy jak dobrze nosić, podnosić, przewijać malucha. Jeżeli macie Państwo wątpliwości czy dane zachowanie dziecka jest właściwe, czy Wasza pociecha układa się w sposób odpowiedni dla swojego wieku, jeżeli nurtują Was jakieś wątpliwości dotyczące rozwoju dziecka -  zapraszamy. Pomożemy Wam nabyć pewności, postaramy się rozwiać wątpliwości tak, abyście mogli cieszyć się swoimi pociechami i spokojnie przeżywać rodzicielstwo.

   

 

Neurologopeda  - udziela porad i konsultacji w zakresie:

 • trudności w karmieniu noworodka - problemy z przystawianiem do piersi, przedłużone lub zbyt krótkie ssanie, ulewanie, krztuszenie się dziecka podczas karmienia, niechęć do jedzenia, niepokój podczas karmienia
 • karmienie dziecka z wadami twarzoczaszki
 • karmienie dziecka z nieprawidłowym napięciem mięśniowym w obrębie twarzy i jamy ustnej
 • poradnictwo w zakresie doboru akcesoriów do karmienia, rozszerzania diety dziecka, problemów z niechęcią do jedzenia
 • poradnictwo w zakresie oceny i stymulacji rozwoju komunikacji i mowy
 • poradnictwo w zakresie zabawy stymulującej rozwój mowy i funkcji poznawczych, doboru form zabawy i zabawek dostosowanych do wieku dziecka.

 

 

Neonatolog

Neonatolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu noworodków ( czyli do ukończenia 28. dnia życia). Lekarz neonatolog udzielający u nas porad w ramach projektu jest także  pediatrą.

Zapraszamy osoby oczekujące na narodziny dziecka oraz już będące rodzicami dzieci do lat 2 na skorzystanie z porady neonatologicznej. Lekarz odpowie na wszystkie nurtujące pytania dot. rozwoju oraz zdrowia  Państwa dzieci. Pomoże rozwiać wątpliwości.

W ramach porady neonatologicznej można uzyskać informacje dotyczące m.in. szczepień dziecka, zarówno w ramach obowiązkowego kalendarza jak i zalecanych lub wskazanych przed wyjazdem na inne kontynenty, zasadności podania mu witaminy K, bądź wykonania  zabiegu Credego. Każde pytanie i wątpliwość dot. maluszka  zarówno w łonie matki, jaki do ukończenia lat 2, może być przedmiotem Państwa konsultacji z lekarzem neonatologiem.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z porady, proszone są o bezpośredni kontakt z lek. neonatologiem, pediatrą Klaudią Woźniak - tel.  605 821 011; email: klaudia.wozniak.opole@gmail.com  lub  z Poradnią Neonatologiczną  - tel. 77 454 54 01 wew. 611

 

 

W celu umówienia wizyty, prosimy o kontakt: Małgorzata Łakomska  tel. 77 454 54 01 wew. 611; poradnia@ginekologia.opole.pl;

 Więcej o programie Opolskie dla Rodziny  tutaj 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Iwona Nawrot-Szczepanik
Strona dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-02-05 14:04:43)
Zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-12-24 08:29:22)