Przejdź do treści

Prosimy o Wasze głosy

2018-09-18

Zgłosiliśmy nasz projekt do konkursu na najlepszy projekt w województwie opolskim dofinansowany z funduszy unijnych. Głosowanie odbywa się poprzez kliknięcie „Lubię to” na fanpage’u  Opolskie Fundusze Mają Moc. Jeśli korzystaliście ze świadczeń finansowanych z tego projektu, uważacie, że jest ważny i potrzebny, prosimy o oddanie na niego głosu pod  opisem:  "SPOŁECZEŃSTWO Projekt: Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2, Beneficjent: Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu."


Głosowanie trwa do 30 września. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie konta na Facebooku. Dziękujemy.

Więcej o projekcie: TUTAJ


Ból brzucha u malucha może mieć wiele przyczyn

2018-09-17

- Bóle brzucha u dzieci są jedną z częstszych zgłaszanych dolegliwości. Ze względu na obraz kliniczny dzielimy je na ostre, przewlekłe i nawracające. U dzieci najczęściej, bo aż w 70 procentach, mają miejsce czynnościowe bóle brzucha takie jak np. kolka jelitowa. Kolejną grupę stanowią bóle brzucha o podłożu organicznym, gdzie przyczyną mogą być np. zakażenia jelitowe, przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka lub jelit, wady przewodu pokarmowego. Około 10-15 procent stanowią bóle brzucha o podłożu psychogennym. Ostry ból brzucha, z towarzyszącymi wymiotami lub nudnościami, z obecnością objawów otrzewnowych, zawsze jest wskazaniem do konsultacji chirurgicznej. - powiedziała dr n.med. Magdalena Pyś - Spychała, pediatra, gastrolog.

 

Cały artykuł: TUTAJ

 


Aktywna rodzina to zdrowa rodzina

2018-09-04

Piknik "Aktywna rodzina to zdrowa rodzina" już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, wspólną zabawę. Zachęcamy do obejrzenia realcji i podsumowań z pikniku, który był zorganizowany w ramach projektu " Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2",  natomiast mieszkańcom powiatów: nyskiego, prudnickiego, opolskiego oraz samego miasta Opole przypominamy, że w dalszym ciągu można u nas korzystać z porad i badań realizowanych w ramach programu Opolskie dla Rodziny.

 

Relacja video

TVP Opole


Żywienie....

2018-07-31

Żywienie jest jednym z najistotniejszych elementów środowiskowych, które wpływa i kształtuje nasze zdrowie i jakość życia. Właściwe, optymalne żywienie, zwłaszcza w pierwszych dwóch latach życia (...) ma istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychoruchowego. - powiedział prof. Zenon Halaba - pediatra, neonatolog, chirurg dziecięcy.

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia audycji: TUTAJ

Porady m.in. dot. żywienia można uzyskać w naszym Centrum w ramach programu
Opolskie dla Rodziny