Przejdź do treści

Na fioletowo i z ośmiorniczkami Światowy Dzień Wcześniaka c.d.

2018-11-19

Wspólne śpiewanie kołysanek, ale przede wszystkim rozmowa i wymiana doświadczeń towarzyszyły dzisiaj rodzicom podczas  spotkania z pielęgniarkami i położnymi z Oddziału Neonatologicznego z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Uczestniczyły w nim obecnie przebywające na Oddziale mamy dzieci urodzonych przed planowanym terminem porodu oraz mamy prowadzące fanpage na Facebooku pn. Wcześniaki – Opole.  - Przyjmijcie najlepsze życzenia z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Oby dzieci sprawiały Wam dużo radości, mimo tego, że są również troski. Zawsze możecie się do nas zwrócić z pytaniami, służymy poradą.  – powiedziała Lidia Papciak pielęgniarka oddziałowa w Oddziale Patologii Noworodków.


17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka - neonatolodzy towarzyszą im od narodzin

2018-11-15

Wcześniaki to dzieci urodzone pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży; skrajnym wcześniactwem określa się narodziny dzieci przed 32 tygodniem. Dzieci takie mogą mieć wiele problemów zdrowotnych ( łącznie z zagrożeniem życia), dlatego też ich pobyt w oddziale szpitalnym przedłuża się od momentu narodzin do kilku tygodni, a nawet miesięcy. Statystyki podają, że dziecko urodzone w 22 tyg. ciąży ma tylko 10 % szans na przeżycie. W zależności od stopnia dojrzałości dzieci te borykają się z różnymi problemami dotyczącymi układów: oddechowego, krążeniowego, trawiennego oraz odpornościowego. Nie potrafią też utrzymać odpowiedniej temperatury ciała. Nad tym wszystkim czuwają lekarze neonatolodzy wraz  z pielęgniarkami i położnymi Pododdziału Patologii Noworodków.

 


Dziękujemy

2018-11-13

Szanowni Państwo - dziękujemy, że dostrzegacie i doceniacie pracę naszego zespołu, zgłaszając CGPiN do plebiscytu "Opolski Hipokrates". Zgłosiliście również indywidualnie ponad 20 naszych lekarzy, pielęgniarki i położne - dziękujemy.
 
Jeśli uważacie, że jako Centrum powinniśmy wygrać ten plebiscyt, prosimy o Wasz głos. Kategoria: Przychodnia Roku - sms o treści HLU.1; Szpital Roku - sms o treści HLF.16  należy wysłać na nr tel. 72355; koszt: 2,46 zł + VAT.
Indywidualnych nazwisk naszych pracowników szukajcie w kategoriach: pediatra, lekarz ginekolog, pielęgniarki i położne. Pacjenci zgłaszają kandydatów i ostatecznie decydują, która placówka i kto indywidualnie zasługuje na to wyróżnienie. 
 
 
Więcej nt.plebiscytu i zasad głosowania tutaj

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

2018-11-07

W Szkole Rodzenia odbyło się wspólne muzykowanie, czyli nauka kołysanek dla przyszłych rodziców korzystających z zajęć w naszej Szkole. – Uczenie się kołysanek z przyszłymi rodzicami to pewna nowość w naszej Szkole, nie stanowiąca stałego punktu cyklu edukacyjnego przygotowującego do narodzin dziecka. Muzyka jest bardzo ważna w życiu człowieka bez względu na jego wiek. Będzie to z pewnością pozytywne i korzystne doświadczenie. – powiedziała Emilia Jędrzejów, położna ze Szkoły Rodzenia CGPiN.