Przejdź do treści

Skuteczna profilaktyka dla wcześniaków

2019-01-17

68 dzieci z województwa opolskiego skorzystało z programu lekowego pn. „Profilaktyka zakażeń wirusem RS” realizowanego od początku sezonu zakażeń, czyli od 1 października.  To znacznie więcej dzieci niż w latach poprzednich (max 32 dzieci podczas całego sezonu), co wynika przede wszystkim z rozszerzenia grupy wiekowej wcześniaków kwalifikujących się do programu ratującego nie tylko ich zdrowie, ale niejednokrotnie życie. Synagis (paliwizumab) podawany jest w naszym województwie jedynie w Poradni Neonatologicznej naszego Centrum.

 W tym sezonie ostatnia szansa na podanie tego leku mija 28. lutego 2019 r.


Szkoła Rodzenia - nowy kurs

2019-01-14

21 stycznia o godz.16.30  odbędzie się spotkanie organizacyjne rozpoczynające nowy kurs w naszej Szkole Rodzenia. Optymalny czas na udział w zajęciach to ukończony 30 tydzień ciąży.

Przeczytajcie lub posłuchajcie rozmowy z naszymi paniami położnymi: Emilią Jędrzejów, Iwoną Piątek oraz Karoliną Perlitius przeprowadzaną już jakiś czas temu, ale poruszone zagadnienia cały czas są aktualne i dla przyszłych rodziców z pewnością pomocne. - Jeżeli kobieta będzie przygotowana, to poród będzie najpiękniejszą chwilą życia. - powiedziała podczas tej rozmowy położna Emilia Jędrzejów.

 

Przeczytajcie lub posłuchajcie nagrania pt. Szkoła Rodzenia - warto skorzystać !


Diagnostyka niepłodności - rok działalności

2019-01-14

Ponad 200 par skorzystało już z kompleksowej diagnostyki niepłodności w naszym ośrodku, funkcjonującym w Centrum od roku. - Najczęstszą przyczyną niepłodności (diagnozowaną w naszym ośrodku) jest czynnik męski oraz zaburzenia metaboliczne. Dzięki zmianie trybu życia, opiece psychologicznej oraz odpowiedniej terapii realizowanej przez lekarzy różnych specjalizacji można uzyskiwać zadowalające efekty, o czym świadczą co najmniej 24 pary, oczekujące na narodziny dzieci. - powiedział Edward Puchała Dyrektor naszego Centrum. Diagnostyka niepłodności niejednokrotnie jest długim, czasem nawet kilkumiesięcznym procesem, który na razie został zakończony u ponad 100 par. /link do artykułu w GW Opole tutaj/


Nasze sale porodowe

2019-01-07

Przypominamy, że w naszym szpitalu istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania sal porodowych. Wystarczy, że panie wraz z osobą towarzyszącą zainteresowane taką możliwością skontaktują się telefonicznie (77 454 54 01 wew. 250) i umówią dogodny termin, gdyż nie zawsze - z oczywistych względów - jest to możliwe.

Można również poznać topografię naszego Centrum (m.in.sal porodowych), odbywając wirtualny spacer

Trzecia możliwość to zapisanie się na bezpłatny kurs w Szkole Rodzenia, trwający ok. 6 tygodni. Każdy z nich jest zwieńczony zwiedzaniem oddziałów szpitala.