Przejdź do treści

Razem możemy więcej, czyli efekt synergii w medycynie

2019-08-13

Uniwersytet  Medyczny  im. Piastów Śląskich we Wrocławiu to już trzecia uczelnia, z którą nasze Kliniczne Centrum podpisało umowę o współpracy.  –  Projekty realizowane przez placówki medyczne z uczelniami są bardzo ważnym elementem rozwoju  dla  obu stron umowy, ale przede wszystkim docelowo z korzyścią dla pacjentów.  


 


Standard żywienia

2019-08-12

"Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” pilotażowy program Ministra Zdrowia, aktualnie będący na etapie konsultacji społecznych ma na celu podniesienie standardu żywienia w szpitalach. W przypadku Klinicznego Centrum ok. 90-95 proc.hospitalizowanych pacjentek jakość posiłków w naszym szpitalu ocenia jako bardzo dobre lub dobre.
 


Zachęcamy do przeczytania artykułu: Rynek Zdrowia


Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

2019-08-07

W dniach od 1 do 7 sierpnia obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Na temat zalet naturalnego karmienia w TVP wypowiadali się nasi lekarze i specjaliści: Anna Chirowska - Adamczyk lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym, Ewa Miedzińska położna z Banku Mleka Kobiecego, Jolanta Zmarlak położna, doradca laktacyjny z Poradni Laktacyjnej .
 

Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania: TVP Opole

 


Smacznie i zdrowo w szpitalu dla całej rodziny

2019-07-26

Ok. 90-95% pacjentek hospitalizowanych w Klinicznym Centrum jakość posiłków podawanych w szpitalu ocenia bardzo dobrze lub dobrze. Tak wynika z ankiet wypełnianych przez panie opuszczające szpital. Z posiłków korzystają nie tylko pacjentki, ale także (odpłatnie) ich mężowie bądź partnerzy. W szpitalu można zatem zjeść smacznie i  zdrowo.