Przejdź do treści

Diagnostyka niepłodności

2018-03-20

Lekarz ginekolog - położnik Małgorzata Królik była gościem audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" w Radio Opole. Rozmowa z naszym specjalistą dotyczyła m.in. przyczyn niepłodności. Z tym problemem zmaga się ok.1 mln par w Polsce. Od początku br. mogą one skorzystać z programu obejmujacego kompleksową diagnostykę niepłodności, realizowanego w ramach ubezpieczenia w NFZ, m.in. zgłaszając się do ośrodka w naszym Centrum. 

Więcej: Radio Opole                                                                               Diagnostyka niepłodności


Dzieci są zawsze w Centrum…naszej uwagi

2018-03-19

Grupa „Motylków”, czyli 5-6 letnich dzieci, odwiedziła dzisiaj Szkołę Rodzenia oraz poradnie dla dzieci w naszym Centrum, gdzie czekało na nich szereg niespodzianek i… wiedzy.  – W Szkole Rodzenia przyszli rodzice uczą się np. opieki nad dzieckiem. Natomiast sala porodowa to magiczne miejsce, gdzie mamusie i tatusiowie mogą być razem, gdy rodzi się życie. -  tłumaczyła pani położna oddziałowa Dorota Kudaś.

 


Poczwórne szczęście, czyli narodziny czworaczków

2018-03-14

W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu urodziły się czworaczki – cztery dziewczynki. Ostatnio czworaczki urodziły się u nas osiem lat temu, czyli w 2010 roku.

Z kolei największą mnogą ciążę i poród odnotowaliśmy w 1995 roku, gdy na świat przyszły u nas pięcioraczki.

 

Więcej: TVP 3 Opole /Kurier Opolski, 13.03.18 r.; ok. min. 4.00/

 

 


Zapraszamy na zajęcia

2018-03-13

Rozpoczął się kolejny kurs w Szkole Rodzenia. Spotkanie organizacyjne odbyło się 13 marca. Optymalny czas na udział w zajęciach to ukończony 30 tydzień ciąży.  Podczas cyklu zajęć przyszli rodzice będą mogli przygotować się do porodu, uzyskać wiedzę i informacje m.in. na temat pielęgnacji, karmienia oraz kąpieli noworodka, a także zobaczyć oddziały szpitalne. Zajęcia w Szkole Rodzenia prowadzą m.in. lekarze, położne, prawnik. Zapraszamy!