Przejdź do treści

Dzień Mamy

2018-05-25

Rozśpiewany personel, a także przyszli i obecni rodzice to dzisiejszy obrazek z naszego Centrum.  Z okazji Dnia Matki odbyło się spotkanie  panią Anną Wilczyńską z Narodowego Forum Muzyki, która w ramach akcji „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”  uczyła,  zainteresowanych akcją, śpiewu  kołysanek dla dzieci. 


RODO W CENTRUM

2018-05-17

W dniu 25 maja 2018r. wchodzą w życie przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. ogólne rozporządzenie o ochronie danych -RODO)


Kamienie milowe w rozwoju dziecka

2018-05-14

Zastanawiacie się Państwo czy Wasze dziecko prawidłowo się rozwija? Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy specjalistów. Jedną z metod pozwalających na postawienie właściwej diagnozy jest ocena rozwoju dziecka za pomocą kamieni milowych.
W naszym Centrum z konsultacji w ramach projektu „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2” realizowanego w ramach RPO WO na lata 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, mogą skorzystać mieszkańcy powiatów: nyskiego, prudnickiego, opolskiego oraz Miasta Opole. Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt: 77 454 54 01 wew. 611.


Jeszcze więcej kangurowania

2018-04-24

Nasze Centrum otrzymało fotel, już kolejny, do kangurowania, dla rodziców i ich dzieci przedwcześnie urodzonych. Osoby, korzystające z jego walorów, nie kryły swojego wzruszenia.  – Kangurowanie jest niesamowitym uczuciem. Poczucie bliskości, które powstaje dzięki bezpośredniemu kontaktowi rodzica z dzieckiem, jest nie do opisania. – powiedziała jedna z mam.

Kangurowanie to sposób przytulania noworodka skóra przy skórze, klatką piersiową do klatki piersiowej. Dzięki temu dziecko słyszy bicie serca mamy lub taty, jest delikatnie kołysane, czuje ruchy klatki piersiowej i ogrzewane jest ciepłem ciała rodzica.