Przejdź do treści

Pozycje wertykalne w II okresie porodu

2019-05-17

Po pierwsze: dbałość o dobre relacje z pacjentką, po drugie: zadowolona i spełniona położna, to zadowolona i spełniona pacjentka -  to tylko część z licznych wniosków, na które położne zwracały uwagę podczas szkolenia pt. „Pozycje wertykalne w II okresie porodu”. Szkolenie w Klinicznym Centrum dla położnych z szeroko rozumianego regionu zorganizowała Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Linde Gaz. Uczestniczyły w nim m.in. położne z Opola, Krapkowic, Strzelec Opolskich i z Oławy.


Nowy kurs w Szkole Rodzenia

2019-05-15

Zapraszamy na nowy kurs w Szkole Rodzenia. Spotkanie organizacyjne, podczas którego odbywają się zapisy, odbędzie się 27 maja o godz.16.30 w budynku Szkoły Rodzenia na terenie naszego Klinicznego Centrum. Program każdgo kursu uwzględnia m.in. tematykę: 

Znieczulenia regionalne do porodu.
Ciąża, poród fizjologiczny, cięcie cesarskie, połóg.
Ćwiczenia gimnastyczne.
Warsztaty z chustowania.

 


Dzień Otwarty już za nami

2019-05-13

Wykłady, badania oraz konsultacje to tylko część programu, który zrealizowaliśmy w ramach Dnia Otwartego w Klinicznym Centrum, który odbył się 11 maja. Dzień Otwarty został zorganizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich podsumowujących 15 lat Polski w Unii Europejskiej. 

 

 

 


Położna to zawód z pasji

2019-05-12

8. maja obchodziliśmy Dzień Położnej. Zawód ważny, trudny, ale przynoszący dużo satysfakcji. W naszej klinice pracuje 145 położnych, dbają o pacjentów we wszystkich oddziałach szpitala i przychodniach tworzących naszą klinikę. O zaletach, ale i trudach związanych z wykonywaniem tego zawodu opowiedziały  m.in. na antenie Radia Opole.

 

 

Zachęcamy do posłuchania: Radio Opole "Położne świętują. "To zawód ładny, ale ciężki"