Przejdź do treści

Z dbałością o komfort pacjentek

2019-07-17

129 łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi dla dorosłych pacjentek oraz 1 łóżeczko dla starszego noworodka, to nowe wyposażenie szpitala wchodzącego w skład naszego Klinicznego Centrum. Zakupy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 670 tys. zł (brutto) zostały dofinansowane przez  Województwo Opolskie  w wysokości blisko 410 tys. zł. 

 

 


800 l mleka w ciągu 3 lat

2019-07-03

800 litrów mleka przez 3 lata działalności Banku Mleka Kobiecego (BMK) przekazały Honorowe Dawczynie Mleka (ponad 90 pań), czyli  kobiety w trakcie laktacji, które chciały podzielić się nadmiarem swojego mleka. Skorzystało z niego ponad 180 dzieci.

/ na zdjęciu Hania z mamą Jagodą/

 

 

 


Praca z noworodkami jest piękna

2019-07-03

Ma dwoje dzieci, urodzonych w naszym szpitalu, ale przez 29 lat pracy w obecnym Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii opiekowała się dziesiątkami tysięcy noworodków i nadal mówi: „Praca z noworodkami jest piękna”.

Zofia Kucharska, pediatra, neonatolog - lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym - przeszła na emeryturę.

 


Nowy kurs w Szkole Rodzenia

2019-07-02

8 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające nowy kurs w Szkole Rodzenia, trwający 6 tygodni. Mogą w nim uczestniczyć zarówno same panie, jak i pary. Każdorazowo w programie uwzględnia się m.in.: ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia dotyczące postępowania przy zachłyśnięciu i bezdechu u noworodka; pielęgnacji i kąpieli noworodka.
Rozpoczęcie kolejnego kursu 20 sierpnia. Zapraszamy!