Przejdź do treści

Badania genetyczne - skorzystała z nich pierwsza nasza pacjentka

2019-03-15

Pierwsza pacjentka naszego Klinicznego Centrum  (i prawdopodobnie pierwsza na Opolszczyźnie), z rozpoznaniem nowotworu jajnika, skorzystała z badań  genetycznych w kierunku mutacji w genach BRCA 1 oraz BRCA 2 odpowiedzialnych za rozwój raka piersi lub raka jajnika. Kliniczne Centrum prawdopodobnie jest pierwszą placówką na Opolszczyźnie udzielającą świadczeń medycznych w ramach powszechnej służby zdrowia, gdzie pacjentce po zabiegu operacyjnym wykonano w/w badania. Dzięki nim – w przypadku ewentualnego nawrotu choroby nowotworowej – będzie mogła skorzystać z najskuteczniejszego leku (Olaparyb), zapewniającego paniom z zaawansowanym nowotworem jajnika skuteczną i bezpieczną farmakoterapię.

 

 


Dzień Kobiet

2019-03-08

8. marca przypadał Dzień Kobiet. Nie wszystkie panie miały możliwość spędzenia go w wybranym przez siebie miejscu.

Nasze Kliniczne Centrum, w którym hospitalizowane są wyłącznie panie (nie licząc noworodków płci męskiej), dzięki współpracy z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową postanowiło umilić paniom ten dzień poprzez zabiegi kosmetyczne dłoni, przeprowadzane przez studentów kierunku Kosmetologia.

Warto pamiętać o tym dniu, zwłaszcza jeśli panie muszą go spędzić w szpitalu. 

 

 


Dziecięca opieka koordynowana

2019-02-26

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Dyrektorem naszego Klinicznego Centrum Edwardem Puchałą na temat planów związanych z uruchomieniem dziecięcej opieki koordynowanej, którą będą objęte ciężko lub nieuleczlnie chore dzieci do lat 3.

 

 

 

 

Radio Opole: 

"Dziecięca opieka koordynowana ma być dostępna od kwietnia w opolskim szpitalu ginekologicznym"

"Za życiem" po opolsku"


 


Jedyny taki program lekowy dla wcześniaków

2019-02-19

Luty jest ostatnim miesiącem w tym sezonie zakażeń wirusem RS, w którym można rozpocząć immunizację dzieci urodzonych przed 32 tyg. oraz z dysplazją oskrzelowo – płucną w ramach programu lekowego pt. „Profilaktyka zakażeń wirusem RS”.

Dzieciom z województwa opolskiego lek ten jest podawany w naszym Klinicznym Centrum.

Zachęcamy do posłuchania rozmowy na ten temat z lekarzami neonatologami – Katarzyną Szelą zastępcą lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym oraz Małgorzatą Gawor kierownikiem Poradni Neonatologicznej.

Audycja w Radio Doxa