Przejdź do treści

Praca z noworodkami jest piękna

2019-07-03

Ma dwoje dzieci, urodzonych w naszym szpitalu, ale przez 29 lat pracy w obecnym Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii opiekowała się dziesiątkami tysięcy noworodków i nadal mówi: „Praca z noworodkami jest piękna”.

Zofia Kucharska, pediatra, neonatolog - lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym - przeszła na emeryturę.

 


Nowy kurs w Szkole Rodzenia

2019-07-02

20 sierpnia odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające nowy kurs w Szkole Rodzenia, trwający 6 tygodni. Mogą w nim uczestniczyć zarówno same panie, jak i pary. Każdorazowo w programie uwzględnia się m.in.: ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia dotyczące postępowania przy zachłyśnięciu i bezdechu u noworodka; pielęgnacji i kąpieli noworodka.
Zapraszamy!


Kocyk dla maluszka - II edycja

2019-07-01

„Kocyk dla maluszka”, II edycja akcji Samorządu Województwa Opolskiego adresowana do wszystkich noworodków w regionie, rozpoczęta już także w naszym szpitalu. Radne województwa  - Edyta Gala, Brygida Kolenda – Łabuś, Janina Okrągły oraz dyrektor  Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych  Karina Bedrunka - w imieniu Marszałka Województwa Andrzeja Buły przekazały kocyki dla wszystkich mam oraz ich dzieci, które urodziły się w naszym szpitalu. 


Pierwszy Dzień Dziecka w życiu

2019-06-03
Ponad trzydzieścioro najmłodszych, bo nowo narodzonych, Maluszków obchodziło swój pierwszy Dzień Dziecka w Klinicznym Centrum. Były pierwsze prezenty – baloniki, książeczki i przede wszystkim uśmiechy zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych. To wszystko dzięki wolontariuszom z Fundacji Dr Clown, których - w tym wyjątkowym dla dzieci dniu - zaprosiliśmy na Oddział Neonatologiczny w naszym szpitalu, w którym przebywają noworodki wraz z mamami.