Przejdź do treści

Diagnostyka i leczenie niepłodności

2019-12-11

Od blisko dwóch lat w Klinicznym Centrum funkcjonuje Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.
Wśród wielu przyczyn niepłodności można wymienić m.in. wiek osób starających się o poczęcie dziecka oraz słabej jakości nasienie.

Zachęcamy do posłuchania rozmowy z kierownikim naszej poradni - lek. M. Królik:
 "Specjalista: słabej jakości nasienie jest problemem wielu Opolan"


Gdy dziecko urodzi się przedwcześnie

2019-12-06

W przypadku zagrożenia urodzenia dziecka przed 31. tygodniem ciąży wszystkie kobiety w ciąży z województwa opolskiego są kierowane do naszego szpitala w celu objęcia specjalistyczną opieką zarówno kobietę, jak i w przypadku zbyt wczesnego porodu - noworodka. Często po zakończeniu hospitalizacji dzieci przedwcześnie urodzone, maksymalnie do 3 r.ż., objęte są kompleksową opieką medyczną w naszej Poradni Neonatologicznej.Zachęcamy do posłuchania rozmowy z kierownikiem poradni - lek. neonatologiem Małgorzatą Gawor: "W Opolu rodzi się blisko 400 wcześniaków rocznie"


Zrobisz wszystko dla dziecka. My też.

2019-11-19

Miło nam poinformować, że podpisaliśmy umowę na realizację II edycji programu „Opolskie dla Rodziny”, który będziemy realizować przez najbliższe dwa lata. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się jej oficjalne przekazanie. Na II edycję programu, czyli opiekę nad kobietami w ciąży i dziećmi, przeznaczono w sumie ponad 22 mln zł. 
Do tej pory, czyli podczas I edycji programu, ze świadczeń udzielanych  jedynie w Klinicznym Centrum skorzystało kilkanaście tysięcy osób.


Światowy Dzień Wcześniaka

2019-11-15

17 listopada  to data szczególna dla wszystkich rodzin, w których wychowuje się dziecko przedwcześnie urodzone, czyli urodzone pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży. W tym dniu przypada Światowy Dzień Wcześniaka, dlatego cały świat przypomina o dzieciach, które z powodu zbyt wczesnego urodzenia wymagają większego wsparcia  i opieki.  


Z okazji tego święta w tym dniu odbył się Bal Wcześniaka.