Przejdź do treści

Ponad 100 nowych badań w leczeniu niepłodności

2019-09-18

Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności działający w naszym Klinicznym Centrum rozszerzył zakres badań laboratoryjnych o ponad 100 dodatkowych badań umożliwiających poznanie przyczyn niepłodności. Znaczne zwiększenie możliwości diagnostycznych wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia wydanego na podstawie rekomendacji Referencyjnych Ośrodków Diagnostyki i Leczenia Niepłodności utworzonych i działających od ponad 1,5 roku.  


Konsultanci wojewódzcy z Klinicznego Centrum

2019-09-16

Lek. Marcin Pasternok, lek. Paweł Gębka oraz położna Katarzyna Krygier to reprezentacja Klinicznego Centrum w gronie konsultantów medycznych województwa opolskiego powoływanych przez Wojewodę w porozumieniu z Ministrem Zdrowia. Funkcja zaszczytna, stanowiąca wyzwanie, ale powiązana również z licznymi obowiązkami. Wszyscy konsultanci wojewódzcy – kadra medyczna z naszego Klinicznego Centrum - to doświadczeni specjaliści, fachowcy w swoich dziedzinach.


Razem możemy więcej, czyli efekt synergii w medycynie

2019-08-13

Uniwersytet  Medyczny  im. Piastów Śląskich we Wrocławiu to już trzecia uczelnia, z którą nasze Kliniczne Centrum podpisało umowę o współpracy.  –  Projekty realizowane przez placówki medyczne z uczelniami są bardzo ważnym elementem rozwoju  dla  obu stron umowy, ale przede wszystkim docelowo z korzyścią dla pacjentów.  


 


Standard żywienia

2019-08-12

"Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” pilotażowy program Ministra Zdrowia, aktualnie będący na etapie konsultacji społecznych ma na celu podniesienie standardu żywienia w szpitalach. W przypadku Klinicznego Centrum ok. 90-95 proc.hospitalizowanych pacjentek jakość posiłków w naszym szpitalu ocenia jako bardzo dobre lub dobre.
 


Zachęcamy do przeczytania artykułu: Rynek Zdrowia