Przejdź do treści

Badanie cytologiczne

2018-12-11

Badanie, które ratuje zdrowie i życie, czyli bezcenne, a mimo to nie każda kobieta wykonuje je regularnie, co tym trudniej zrozumieć, ponieważ jest bezbolesne, bezpłatne, wymagające jedynie poświęcenia kilkunastu minut na pobranie materiału do badań i tylko tyle. Czy aż tyle?

 

W noworocznych postanowieniach warto zaplanować profilaktykę. 
 

W naszej Poradni Ginekologiczno - Położniczej badanie cytologiczne przeprowadza położna pani Agnieszka Borecka.

 


Mikołaj

2018-12-06

6 grudnia Mikołaj musi przyjść do wszystkich dzieci bez względu na ich miejsce pobytu, nawet w szpitalu i tuż po urodzeniu. W tym dniu nie tylko Mikołaj odwiedzał naszych pacjentów tych malutkich i trochę starszych, ale także podczas porannych wizyt lekarskich i zabiegów dominowały u nas czerwone czapeczki oraz kojarzone z tym dniem akcesoria. 

 

 

 

 


Błogosławieństwo

2018-12-06

Biskup Pomocniczy Rudolf Pierskała udzielił  błogosławieństwa pacjentom przebywającym w naszym szpitalu oraz personelowi, co stworzyło również okazję do podzielenia się opłatkiem oraz złożenia świątecznych życzeń. Opłatek jest symbolem pojednania, miłości, ale także życia, który  w  naszym szpitalu ma szczególną wymowę, gdyż to u nas rodzi się życie. –  Każde narodzenie jest wielkim darem, wymagającym jednak pomocy, dlatego pod adresem personelu szpitala kieruję słowa uznania i szacunku.- powiedział biskup Rudolf Pierskała. 

 

 


O dzieciach przedwcześnie urodzonych

2018-12-03

Zapraszamy do posłuchania audycji w Radio Doxa. O problemach dzieci przedwcześnie urodzonych rozmawiali m.in. nasi pracownicy: lek. Anna Chirowska - Adamczyk z-ca lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym, Lidia Papciak pielęgniarka oddziałowa w Pododdziale Patologii Noworodków oraz Jolanta Wąsiel mama wcześniaków.

 

 

 

 

Link do audycji tutaj