Przejdź do treści

Dzień Matki

2019-05-27

To u nas rodzi się życie i tym samym ponad 3 tys. pań ( w skali roku) zostaje mamami. Zostanie mamą to przełomowe wydarzenie w życiu niejednej kobiety. Skoro niektóre z nich swoje pierwsze święto - Dzień Matki -   spędziły w szpitalu, postanowiliśmy zaproponować im chwilę odprężenia poprzez zabiegi kosmetyczne dłoni, np. manicure, masaż, wykonywane przez studentki kosmetologii z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Wszystkim mamom życzymy dużo zdrowia i radości przez cały rok - wszystkiego najlepszego!


Zrobisz wszystko dla dziecka. My też.

2019-05-24

Przypominamy, że w dalszym ciągu realizujemy program Opolskie dla Rodziny adresowany do pań w ciąży oraz rodzin z dzieckiem do lat 2. Kobiety w ciąży do 35 r.ż. mogą u nas bezpłatnie wykonać badania prenatalne, natomiast rodzice dzieci do lat 2 skorzystać z porad i badań w zakresie pogłębionej diagnostyki oraz niwelowania ewentualnych nieprawidłowości w rozwoju dziecka, a także specjalistycznego poradnictwa dla rodziców.
W naszym Klinicznym Centrum z programu mogą korzystać mieszkańcy powiatów: nyskiego, prudnickiego, opolskiego oraz z miasta Opola. Zapraszamy.


Dobre relacje z pacjentem

2019-05-21

„Dobre relacje z pacjentem”  to nie tylko nazwa, ale najważniejszy cel i przesłanie nowego projektu wdrażanego w Klinicznym Centrum. Projekt  jest adresowany do personelu medycznego naszego szpitala. Zależy nam na jak najlepszych relacjach z pacjentami,   dbamy o nie cały czas, ale również i w tej dziedzinie należy podnosić swoje kompetencje. – Obie strony, zarówno pacjent jak i personel, oczekują tego samego: m.in. empatii i szacunku. Trzeba tylko o tym pamiętać. – podkreślano podczas jednego ze szkoleń. 


Pozycje wertykalne w II okresie porodu

2019-05-17

Po pierwsze: dbałość o dobre relacje z pacjentką, po drugie: zadowolona i spełniona położna, to zadowolona i spełniona pacjentka -  to tylko część z licznych wniosków, na które położne zwracały uwagę podczas szkolenia pt. „Pozycje wertykalne w II okresie porodu”. Szkolenie w Klinicznym Centrum dla położnych z szeroko rozumianego regionu zorganizowała m.in. Fundacja Rodzić po Ludzku.
Uczestniczyły w nim m.in. położne z Opola, Krapkowic, Strzelec Opolskich i z Oławy.