Przejdź do treści

Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią

2019-08-07

W dniach od 1 do 7 sierpnia obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Na temat zalet naturalnego karmienia w TVP wypowiadali się nasi lekarze i specjaliści: Anna Chirowska - Adamczyk lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym, Ewa Miedzińska położna z Banku Mleka Kobiecego, Jolanta Zmarlak położna, doradca laktacyjny z Poradni Laktacyjnej .
 

Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania: TVP Opole

 


Smacznie i zdrowo w szpitalu dla całej rodziny

2019-07-26

Ok. 90-95% pacjentek hospitalizowanych w Klinicznym Centrum jakość posiłków podawanych w szpitalu ocenia bardzo dobrze lub dobrze. Tak wynika z ankiet wypełnianych przez panie opuszczające szpital. Z posiłków korzystają nie tylko pacjentki, ale także (odpłatnie) ich mężowie bądź partnerzy. W szpitalu można zatem zjeść smacznie i  zdrowo.

 


Z dbałością o komfort pacjentek

2019-07-17

129 łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi dla dorosłych pacjentek oraz 1 łóżeczko dla starszego noworodka, to nowe wyposażenie szpitala wchodzącego w skład naszego Klinicznego Centrum. Zakupy inwestycyjne o łącznej wartości ponad 670 tys. zł (brutto) zostały dofinansowane przez  Województwo Opolskie  w wysokości blisko 410 tys. zł. 

 

 


800 l mleka w ciągu 3 lat

2019-07-03

800 litrów mleka przez 3 lata działalności Banku Mleka Kobiecego (BMK) przekazały Honorowe Dawczynie Mleka (ponad 90 pań), czyli  kobiety w trakcie laktacji, które chciały podzielić się nadmiarem swojego mleka. Skorzystało z niego ponad 180 dzieci.

/ na zdjęciu Hania z mamą Jagodą/