Przejdź do treści

Dzień Otwarty już za nami

2019-05-13

Wykłady, badania oraz konsultacje to tylko część programu, który zrealizowaliśmy w ramach Dnia Otwartego w Klinicznym Centrum, który odbył się 11 maja. Dzień Otwarty został zorganizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich podsumowujących 15 lat Polski w Unii Europejskiej. 

 

 

 


Położna to zawód z pasji

2019-05-12

8. maja obchodziliśmy Dzień Położnej. Zawód ważny, trudny, ale przynoszący dużo satysfakcji. Pracuje u nas 145 położnych, dbają o pacjentów we wszystkich oddziałach szpitala i przychodniach tworzących Kliniczne Centrum. O zaletach, ale i trudach związanych z wykonywaniem tego zawodu opowiedziały  m.in. na antenie Radia Opole.

 

 

Zachęcamy do posłuchania: Radio Opole "Położne świętują. "To zawód ładny, ale ciężki" 


Pokój relaksacyjny dla pacjentek

2019-04-23

Sofa, fotele, poduszki, koce, a także nowy sprzęt nagłaśniający i komplet płyt z muzyką  relaksacyjną to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w naszym Klinicznym Centrum przeznaczonego do indywidualnych rozmów personelu szpitala (np. lekarzy, pielęgniarek, położnych, psychologa, dietetyka) z pacjentkami. Pokój został utworzony kilka lat temu, jednak teraz został wyposażony w meble i akcesoria powodujące, że stał się nowocześniejszy i przytulniejszy, co z pewnością stwarza korzystniejsze  warunki do przeprowadzenia ważnej lub trudnej rozmowy. 


Życie noworodków z Madagaskaru ratuje nasz sprzęt

2019-04-12

W ubiegłym roku wymieniliśmy blisko połowę sprzętu medycznego, ratującego zdrowie i życie dzieci przedwcześnie urodzonych w naszym szpitalu. Dysponując najnowocześniejszym sprzętem medycznym, wcześniej używany - w pełni sprawny – mogliśmy przekazać  do oddziału neonatologicznego szpitala Clinique Ave Maria w Antsirabe na Madagaskarze. Siostry misjonarki, które przyjechały z wizytą do Opola, odwiedziły naszą klinikę. Chciały nie tylko osobiście podziękować za sprzęt medyczny – m.in. pompy infuzyjne oraz  inkubatory  - ale również zobaczyć jak wygląda opieka nad noworodkami w naszej klinice.