Przejdź do treści

Czy jest jeden wynik składu mleka idealny i najlepszy dla Maluszka? – Nie ma. Zawsze i każde mleko mamy jest dla dziecka najzdrowsze, jeśli obie strony tego chcą, czyli mamy chcą karmić, a dziecko chce być karmione naturalnie. Skład mleka pań w trakcie laktacji zmienia się w zależności od potrzeb dziecka. Na początku przeważa ilość białka, następnie tłuszczu. Podczas rozmów z mamami staram się informować i uspokajać, że skład ich mleka jest w normie, najlepszej dla Jej dziecka. – podkreśliła pani Ewa.Bank Mleka Kobiecego został utworzony przede wszystkim w celu  pozyskiwania mleka naturalnego m.in. dla dzieci przedwcześnie urodzonych.

Czy mamy wystarczające jego ilości?

- Aktualnie nie mamy zbyt wielu zapasów mleka dla naszych Maluszków, dlatego każda pani w trakcie laktacji zainteresowana współpracą z naszym Bankiem jest bardzo mile widziana. Jeśli mamy mleko, to ono się nie zmarnuje, zawsze znajdzie się Maleństwo, które z niego skorzysta, dlatego cieszymy się, że podczas naszej akcji kilka pań zainteresowało się naszym Bankiem. Mamy nadzieję, że pozyskamy nowe dawczynie tego cennego pokarmu. Dwie panie wyraziły chęć zostania Honorowymi Dawczyniami Mleka do Banku, za co  - w imieniu dzieci, które z niego skorzystają - dziękuję – powiedziała lek. Gabriela Kołodziej kierownik Banku Mleka Kobiecego.

Samo badanie składu mleka polegało na pobraniu pokarmu, następnie Pani Ewa trzykrotnie badała jego próbkę i na podstawie średniej ustalała skład mleka, którego wynik wydawała mamie.

Więcej o Banku Mleka Kobiecego tutaj

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-10-31 14:03:47) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-10-31 14:17:03)
Data wydarzenia : 2018-10-31
Data publikacji : 2018-10-31

Galerie zdjęć