Przejdź do treści

- Dziecko w łonie matki jest czułe na każdy dźwięk i emocje, ważne jest, aby były one pozytywne. Przypomniane, bądź zdobyte umiejętności muzyczne, z pewnością przydadzą się rodzicom również po narodzinach dziecka. Poznane dźwięki i piosenki być może pomogą im w codziennych sytuacjach.  - dodała pani Emilia.

Naukę kołysanek w naszej Szkole Rodzenia poprowadzi Pani Monika Piechaczek z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu realizującego projekt autorstwa Dyrektora Andrzeja Kosendiaka pn.  „Pośpiewaj mi  mamo, pośpiewaj mi tato”.  – Śpiewanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne w życiu dziecka, ponieważ korzystnie wpływa na jego rozwój emocjonalny.  Dzięki śpiewaniu dzieciom już w najwcześniejszej fazie ich życia, świat muzyki staje się bardziej zrozumiały. Jest również niezwykłym aspektem nie tylko wychowania, ale wzbogacającym i pogłębiającym relacje rodziców z dzieckiem. Otwiera także nowe możliwości komunikacji z rodzicem, co w znacznym stopniu ułatwia dzieciom poruszanie się w sferze emocji. – powiedziała Pani Monika Piechaczek. Zajęcia realizowane są dzięki wsparciu firmy NUTRICIA Polska.

Szkoła Rodzenia w CGPiN w Opolu przygotowująca przyszłych rodziców do narodzin dziecka i opieki nad nim po jego narodzinach prowadzi kursy trwające przez ok. 6 tygodni ( zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu  w godzinach popołudniowych). Udział w zajęciach pomaga przyszłym rodzicom podejmować świadome decyzje i spokojnie przygotować się do narodzin ich dziecka oraz opieki nad nim.
 

Podczas kursów w naszej Szkole Rodzenia przyszli rodzice słuchają wykładów oraz uczestniczą w warsztatach m.in. nt.:

 

  • Zwiastuny porodu, co zabrać ze sobą do szpitala.
  • Ciąża, poród fizjologiczny, cięcie cesarskie, połóg.
  • Pielęgnacja i kąpiel noworodka.
  • Żywienie kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Postępowanie przy zachłyśnięciu i bezdechu u noworodka.
  • Techniki relaksu.
  • Warsztaty z fizjoterapeutą.
  • Warsztaty -  chusty.
  • Wycieczki po oddziałach szpitalnych.

 

O wydarzeniu poinformowali:

Rynek Zdrowia

NTO

Gazeta Wyborcza Opole

Niezależna

Radio Doxa

Radio Opole

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-11-07 08:34:07) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2018-11-23 14:50:32)
Data wydarzenia : 2018-11-07
Data publikacji : 2018-11-07