Przejdź do treści


Pokój znajduje  się w Oddziale Patologii Ciąży  (na II piętrze szpitala). - To ważne miejsce w szpitalu, z którego chętnie korzysta personel widzący potrzebę porozmawiania z pacjentką na osobności. Pacjentki przebywają na salach co najmniej dwuosobowych, tymczasem niektóre rozmowy wymagają kameralności bądź zachowania poufności.  Wtedy korzystamy z pokoju relaksacyjnego, który dzięki nowemu wyposażeniu  - bardziej zbliżonemu  do wyposażenia domu niż szpitala -  pomaga pacjentkom poczuć się mniej formalnie i swobodniej,  co z pewnością ułatwia przeprowadzenie ważnej rozmowy. –  powiedziała Dorota Kudaś Położna Oddziałowa w Oddziale Patologii Ciąży. Dorota Kudaś przyznała, że od kiedy pokój  został wyposażany w płyty z muzyką relaksacyjną wykorzystuje je także w oddziale. –  Moc muzyki jest ogromna: wycisza, uspokaja, dlatego troszkę eksperymentalnie postanowiłam wykorzystać elementy muzykoterapii po jednej stronie naszego oddziału włączając  na jakiś czas muzykę relaksacyjną (śpiew ptaków, szum morza) na korytarzu, aby mogły ją usłyszeć wszystkie pacjentki. – dodała Położna Oddziałowa w Oddziale Patologii Ciąży. Pomysł spodobał się pacjentkom. – Nie lubię przebywać w ciszy, zatem włączenie na chwilę muzyki w ciągu dnia jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza że jest spokojna i wyciszająca. – powiedziała Pani Marta, przebywająca w oddziale.

Koszt wyposażenia pokoju  - ponad 4 tys. zł.

 

 

 

Pokój relaksacyjny został wyposażony w ramach projektu pn." Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. 

 

Napisali o nas:


Rynek Zdrowia

Radio Opole

Gazeta Wyborcza - Opole

ONET

TVP OPOLE - O!polskie o poranku (ok. min 30:40)

Teleexpress Extra (ok. min 6.38)

 

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-04-23 08:18:12) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-05-14 14:06:56)
Data wydarzenia : 2019-04-23
Data publikacji : 2019-04-23