Przejdź do treści

Położna to zawód wymagający ustawicznego kształcenia – podkreślały uczestniczki szkolenia – dlatego wzięły w nim udział zarówno studentki położnictwa, jak i panie pracujące w tym zawodzie ponad 30 lat. – Najważniejsza jest możliwość wymienienia się doświadczeniem. Każdy poród jest inny, zatem i różne doświadczenia.  Zawsze warto uzupełnić i  utrwalić swoją wiedzę. – powiedziała Katarzyna Krygier położna koordynująca w Sali Porodowej Klinicznego Centrum.

- Mimo ponad 30-letniego doświadczenia bardzo chętnie uczestniczę w szkoleniach, ponieważ zawsze wynoszę z nich coś nowego, co mogę zastosować podczas swojej pracy – mówiła jedna z uczestniczek.

– Z mojego doświadczenia wynika, że panie przychodząc do porodu deklarują chęć skorzystania z wszystkich możliwych form ułatwiających i znieczulających poród, natomiast po upływie godziny najchętniej się kładą – dzieliła się swoimi doświadczeniami inna położna pracująca  w tym zawodzie 35 lat. – Proponujemy im worki sako, drabinki, pozycje wertykalne również są i będą jedną z propozycji dla rodzących.

- Pozycje wertykalne podczas porodu, czyli rodzenie na stojąco, w pionie, to z jednej strony duże ułatwienie dla rodzącej, natomiast z drugiej duże wyzwanie dla położnej, zwłaszcza jeśli jest sama na sali porodowej, dlatego chciałam zgłębić technikę takiego porodu, aby móc jeszcze lepiej wykonywać swój zawód, wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek  – podkreślała uczestniczka.

- Pracuję na sali porodowej od 6 miesięcy. Widzę, że rodzące odczuwają potrzebę wykonywania pozycji wertykalnych, chciałabym im pomóc, jak najlepiej w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę  i umiejętności – to wypowiedź kolejnej uczestniczki.

W szkoleniu uwzględniono zarówno część teoretyczną , jak i praktyczną.

INS

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-05-17 07:49:06) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-05-28 09:26:45)
Data wydarzenia : 2019-05-15
Data publikacji : 2019-05-17