Przejdź do treści

- Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu tych pieniędzy szpitalowi, bo zależy nam na tym, żeby zapewnić pacjentkom jak najbardziej komfortowe warunki przebywania w szpitalu – mówi wicemarszałek Roman Kolek. – To jeden z elementów naszej dbałości o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. Przypomnę, że nasze województwo otrzymało nagrodę w konkursie „Zdrowy samorząd” właśnie dlatego, że docenione zostały nasze działania w tej dziedzinie. To zobowiązuje.

- Wymiana łóżek w całym szpitalu to ważna inwestycja bezpośrednio wpływająca na komfort pacjentek podczas hospitalizacji. Dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wszystkie łóżka zostały wymienione na nowocześniejsze i wygodniejsze.  Zdecydowanie poprawiły  warunki pobytu pacjentek, gdyż są dostosowane do ich potrzeb. To kolejny krok w kierunku standardu jaki chcemy stworzyć naszym pacjentkom.  – powiedział Edward Puchała Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Łóżka kupione do wszystkich oddziałów szpitala wymieniane były stopniowo, etapami. Aktualnie są już we wszystkich salach. Nowe łóżka mają możliwość regulowania poziomu nachylenia zagłówka, wysokości położenia nóg, są wyposażone w boczne zabezpieczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku sal, na których przebywają mamy z noworodkami. Część z nich to łóżka elektryczne obsługiwane za pomocą pilota, w których dodatkowo można  regulować ich wysokość.

W Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym i Noworodków wchodzącym w skład Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii co roku hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów (ok. 8 tys. dorosłych pacjentek oraz ponad 3 tys. noworodków). Szpital specjalizuje się w położnictwie oraz leczeniu schorzeń ginekologicznych i onkologicznych kobiet. 

INS

Napisali o nas:

Rynek Zdrowia
"Gazeta Wyborcza - Opole "
Radio Opole
NTO
Radio Doxa

O powiecie Info

 

 

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-07-17 07:54:29) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-07-29 13:31:29)
Data wydarzenia : 2019-07-17
Data publikacji : 2019-07-17