Przejdź do treści

Celem spotkania było nauczenie młodych kobiet samobadania piersi, poinstruowania, które symptomy, objawy powinny je zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza ginekologa.  Była to również okazja do wyjaśnienia na czym polega badanie cytologiczne, będące podstawowym badaniem profilaktycznym  wykrywającym raka szyjki macicy oraz typowe badanie ginekologiczne. Spotkanie z lekarzem stworzyło doskonałą okazję do podjęcia innych tematów z tej dziedziny, będących w kręgu zainteresowania młodzieży. - Bardzo dziękujemy za pomysł i zaproszenie, za bardzo cenną wiedzę przekazaną podczas tego spotkania. - powiedziała pani Urszula Derek z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu, która przyszła na spotkanie z zainteresowaną tematem grupą młodzieży. 

W październikowych spotkaniach edukacyjnych uczestniczyła młodzież z liceów ogólnokształcących nr I, III, V oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

INS

 

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-10-02 14:36:33) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-11-05 11:11:56)
Data wydarzenia : 2019-10-02
Data publikacji : 2019-10-02