Przejdź do treści

Marszałek Województwa Andrzej Buła podkreślał, że kolejne 16 700 matek i dzieci w naszym województwie  zostanie objętych specjalistyczną opieką. –  Pierwsza edycja programu realizowana w ciągu ostatnich dwóch lat pokazała, że mamy bardzo efektywnych partnerów, bezpośrednio zajmujących się pacjentami, dysponujących najlepszą wiedzą jakich dodatkowych świadczeń potrzebują mieszkańcy naszego województwa. Bardzo dziękuję wszystkim firmom, placówkom zaangażowanych  w ten projekt, ponieważ efekty pierwszej edycji, zadowolenie rodzin,  stanowią wielki powód do dumy i satysfakcji. – powiedział Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego. Wicemarszałek Roman Kolek dodał, że opieka medyczna oferowana w ramach programu stanowi doskonałe uzupełnienie usług medycznych finansowanych z budżetu państwa.

– Uważam,  że jest to bardzo dobry program i cieszę się, że będziemy go kontynuować. Dzięki niemu kompleksowość naszej opieki nad kobietą w ciąży, a następie całą rodziną, była jeszcze pełniejsza oraz skuteczniejsza. Co ważne, z licznych badań, porad i konsultacji korzystano bez skierowań oraz bez ponoszenia kosztów. Przykładowo jedynie badania prenatalne u kobiet w wieku do 35. r.ż., w Klinicznym Centrum w partnerstwie z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Nysie, lekarze wykonali u ponad 2 300 pań. Podpisanie nowej umowy zapewnia mieszkańcom województwa kontynuację opieki medycznej  w zakresie znacznie pełniejszym niż w innych regionach kraju.  Nasi pacjenci  - kobiety w ciąży i rodziny z dziećmi do lat 2 - nadal będą mogli  z niej korzystać i to jest najważniejsze. – podkreśla Edward Puchała Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii.

Przygotowaliśmy odrębną stronę dedykowaną temu projektowi, którą na bieżąco będziemy rozwijać i aktualizować: http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl/ Tam znajdziecie Państwo informacje dotyczące programu.

INS

                                                                              

O programie poinformowali:

Radio Opole

NTO

Portal Opole24

Rynek Zdrowia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2019-11-19 11:16:59) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-01-17 14:03:29)
Data wydarzenia : 2019-11-19
Data publikacji : 2019-11-19