Przejdź do treści

Tymczasowa decyzja o wstrzymaniu przyjęć planowych w dn. 9 stycznia wynikała z samowoli pracownika firmy zewnętrznej budującej na zlecenie Klinicznego Centrum windę w szpitalu, który (bez zgody inspektora nadzoru oraz podczas nieobecności kierownika budowy) wykonał konserwację ścian szybu nowej windy (na poziomie piwnicy szpitala) środkiem bitumicznym zabronionym do stosowania w pomieszczeniach  zamkniętych.

W związku z powyższym od środy (godzin wieczornych) na terenie szpitala (poprzez szyb obecnie używanej windy) rozprzestrzeniał się nieprzyjemny zapach wynikający z zastosowania wspomnianego środka. O zaistniałej sytuacji została powiadomiona Straż Pożarna, która nie stwierdziła przekroczenia norm zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów,  zaleciła natomiast wietrzenie pomieszczeń oraz zakazała stosowania windy przez jedną dobę. Wszystkie zalecenia zostały zastosowane, dodatkowo pacjentki hospitalizowane na II i III piętrze szpitala (w lewym skrzydle) zostały przeniesione na I piętro lub prawe skrzydło budynku, w którym zapach jest mniej lub w ogóle nieodczuwalny.

Ponadto informujemy, że prace związane z budową windy zostały wstrzymane do najbliższego poniedziałku.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację oraz wynikające z niej utrudnienia.

 

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-01-09 11:41:46) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-01-13 07:37:45)
Data wydarzenia : 2020-01-08
Data publikacji : 2020-01-09