Przejdź do treści

Będąc jedynym szpitalem w województwie opolskim o III poziomie opieki perinatalnej jesteśmy zobowiązani przede wszystkim do zapewnienia opieki nad najcięższą patologią ciąży. Jednocześnie (zgodnie z decyzją Wojewody Opolskiego) musimy być gotowi do przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Stąd decyzja, że w naszym Klinicznym Centrum, w aktualnym ww. trybie pracy, są i będą przyjmowane przede wszystkim:

 1. Panie z najcięższymi przypadkami patologii ciąży z całego województwa opolskiego.
   
 2. Do porodu:
 • Panie poniżej 37. tygodnia ciąży (czyli mniej, niż 36 tyg. 6 dni), odczuwające czynność porodową (np.regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie) z terenu całego województwa opolskiego
 • Panie z miasta Opola i powiatu opolskiego odczuwające czynność porodową (np. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie) oraz 7 dni po terminie.

Tym samym prosimy, aby Panie ze zbliżającym się terminem porodu,  u których ciąża przebiega prawidłowo,  fizjologicznie (po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę) do porodu w pierwszej kolejności kierowały się do najbliższego szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym.

Są to placówki:

 1. Brzeskie Centrum Medyczne
 2. Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
 3. Namysłowskie Centrum Zdrowia SA
 4. Szpital Powiatowy w Głubczycach
 5. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie

Szpitale te (z I poziomem opieki perinatalnej) zapewniają opiekę nad fizjologicznie przebiegającą ciążą, porodem i połogiem oraz zdrowym noworodkiem, a także krótkotrwałą opiekę nad niespodziewanie występującą patologią ciąży.

oraz do:

 1. ZOZ w Nysie, który aktualnie (poza czasowo niedostępnymi dla pacjentek szpitalami: Szpitalem Powiatowym  w Strzelcach Opolskichdo czasu zakończenia kwarantanny  oraz SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, który jest przekształcony w szpital zakaźny), jest jedynym w województwie opolskim szpitalem zapewniającym II poziom opieki perinatalnej, czyli opiekę nad patologią ciąży średniego stopnia, co oznacza, że powinny być do niego kierowane pacjentki, u których stwierdzono m.in. powikłania w okresie ciąży powyżej 32. tygodnia, wymagające leczenia stacjonarnego.

Zwracamy się z prośbą, aby – w tym trudnym okresie - przed przyjazdem do szpitala dokładnie omówić z lekarzem prowadzącym ciążę wybór szpitala pierwszej kolejności.

Jednocześnie informujemy, że cały czas – w przypadku wątpliwości – można się kontaktować z lekarzem ginekologiem z Klinicznego Centrum pod numerem tel. 692 454 456 (najlepiej po godz. 15:00), pod którym można uzyskać wstępną informację, czy Państwa sytuacja wymaga przyjazdu do szpitala z III poziomem opieki perinatalnej. 

Prosimy, aby na udostępniony numer telefonu kontaktować się jedynie w celu wyjaśnienia istotnych problemów, w szczególności związanych z pobytem w szpitalu. Nie udzielamy porad ambulatoryjnych ( np. dot. świądu, pieczenia, antykoncepcji itp.).

 

W dalszym ciągu obowiązuje  decyzja Dyrektora Klinicznego Centrum  dotycząca wstrzymania odwiedzin pacjentek oraz uczestnictwa w porodach rodzinnych. 

Do godz.18.00, w przypadkach koniecznych, istnieje możliwość dostarczenia hospitalizowanym pacjentkom niezbędnych rzeczy i przyborów. Należy je zostawić w punkcie informacyjnym znajdującym się na parterze szpitala ( prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nr sali). 

Ponadto od 25 marca br. do odwołania została wstrzymana możliwość skorzystania z dodatkowej odpłatnej opieki pielęgnacyjnej.

 

 

WAŻNE!!!

Panie zgłaszające się do Klinicznego Centrum będą zobowiązane do wypełnienia ankiety.
Na dole strony - w plikach do pobrania - znajduje się jej treść .

W miarę możliwości prosimy o jej uzupełnienie przed przyjazdem do szpitala, w pozostałych przypadkach  będzie wypełniana na miejscu. 

 

Polecamy zapoznać się z publikacjami:

nt.wprowadzonych tymczasowych zasad  NTO

nt.prawidłowego postępowania/profilaktyki kobiet w ciąży NTO

nt.pobytu w szpitalu w  Radio Opole

Aktualność dodana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-03-17 10:25:07) , zredagowana przez: Iwona Nawrot-Szczepanik (2020-03-25 13:16:48)
Data wydarzenia : 2020-03-17
Data publikacji : 2020-03-17

Pliki do pobrania

Typ Nazwa pliku Dodano Rozmiar
Dokument PDF Ankieta dla pacjentek szpitala (.pdf 78.12kB) 2020-03-17 78.12kB Plik: Ankieta dla pacjentek szpitala.pdf (78.12kB)POBIERZ