Przejdź do treści

KONFERENCJA NAUKOWA W MOSZNEJ

DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

 

       W dniach 27 – 28.01.2017 r w zamku w Mosznej, pełnym historii, uroku i bajkową architekturą, słynącym z 99 wież i 365 pomieszczeń z przepięknym parkiem  odbyła się dwudniowa konferencja naukowa dla pielęgniarek i położnych pod patronatem Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu organizowanej przez firmę Nestle Polska S.A.

        W trakcie konferencji poruszane były tematy związane z  karmieniem naturalnym, przyszłości w żywieniu noworodków oraz  czy empatia w pracy pielęgniarki/położnej zwiększa szanse na karmienie naturalne.

       Pielęgniarki i  Położne Centrum bardzo licznie uczestniczyły w konferencji. W gronie prelegentów położne K.Krygier, D.Kudaś swoją prezentacją w zakresie empatii w pracy pielęgniarki i położnej w szansie zwiększenia odsetka kobiet w karmieniu piersią, rozbudziły w miłej i przyjaznej atmosferze dyskusję uczestników konferencji.

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego dla województwa opolskiego  Dorota Kudaś w swoim wystąpieniu przedstawiła sprawozdanie z 2016 roku z zakresu przestrzegania realizowania standardu opieki nad kobietą w fizjologicznej ciąży, porodzie i połogu, problemy pielęgniarek i położnych w województwie opolskim.

       Konferencja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, świetnej organizacji oraz w dużej dozie humoru.

Aktualność dodana przez: Krzysztof Jaszkowic (2017-04-05 13:16:24)
Data wydarzenia : 2017-03-27
Data publikacji : 2017-04-05