E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Kliniczne Centrum po remoncie zaprasza!

Zakończył się remont trzech pięter Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, który został przeprowadzony dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych.
Oddajemy do użytku dla naszych pacjentek kolejne sale wraz z sanitariatami. Celem przeprowadzonych remontów było wyrównanie standardu hospitalizacji w obu budynkach szpitala (A i B), który przeprowadzony był przede wszystkim pod kątem udogodnień związanych z dostępem do indywidualnych sanitariatów (przed remontem znajdowały się w części wspólnej).
Dwuosobowe sale, a przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach sanitariaty tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń, to już obowiązujący standard oddziałów Klinicznego Centrum.
 
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu: „Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu”, którego zadaniem jest znaczące podwyższenie dostępności i jakości świadczonych w publicznym systemie zdrowia usług medycznych w celu polepszenia warunków opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem poprzez m.in. unowocześnienie zasobów techniczno–medycznych, podwyższenie komfortu i standardów oraz zwiększenie dystansu w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.
Projekt o wartości prawie 3,5 mln zł jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
 
Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu:
Od dzisiaj Pacjentki mają do dyspozycji świeżo wyremontowane sale wraz z sąsiadującymi ze sobą sanitariatami. Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji prowadzonych prac część oddziału znajdująca się w budynku A została gruntownie odnowiona łącznie z przebudową pionów wodno-kanalizacyjnych. W ramach projektu przed nami kolejne wyzwanie, a mianowicie procedury przetargowe na zakup sprzętu medycznego na kwotę prawie 725 tys. zł.
 
Pierwotna wartość projektu wynosiła prawie 2 mln zł (zakup aparatury medycznej ok. 227 tys. zł, dokumentacja projektowa to niecałe 114 tys. zł oraz roboty budowlano-instalacyjne – prawie 1 600 tys. zł).
Zwiększenie wartości robót budowlano -instalacyjnych o kwotę prawie 520 tys. zł,, to prace związane z robotami dodatkowymi, które w projekcie nie uwzględniono, a były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej jednostki i polegały na przebudowie pionów wodno-kanalizacyjnych, przebudowie instalacji gazów medycznych oraz wykonaniu nowych zabezpieczeń ścian korytarza i pokoi za pomocą arkuszy ochronnych, narożników i poręczy.
 
Aktualny standard pomieszczeń zachwala Zuzanna Donath-Kasiura Wicemarszałek Województwa Opolskiego: „Od dzisiaj mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach. Dzięki projektowi europejskiemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego udało się wyremontować sale dla pacjentek, powstały moduły, w których pokoje dwuosobowe są połączone łazienkami, co jest bardzo ważne dla mam w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka. Cieszę się, że jako Samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki środkom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek” – przyznała.
 
W ramach projektu zaplanowano zakup sprzętu medycznego w kwocie niespełna 1 mln 180 tys. zł.
Na chwilę obecną zakupiono już sprzęt za prawie 452 tys. zł (aparat do znieczulenia, aparat do diatermii oraz 3 łóżka porodowe przeznaczone na doposażenie Sali Porodowej).
W kolejnym etapie realizacji projektu planujemy zakup sprzętu medycznego m.in. aparat do znieczulenia, lampę operacyjną multimedialną, lampy przepływowe, stół operacyjny, aparat elektrochirurgiczny, lampy bezcieniowe, stanowisko do resuscytacji, wózek transportowy dla pacjenta, cieplarka do płynów infuzyjnych, kolumny anestetyczne oraz meble medyczne (m.in. wózki zabiegowe, stoliki zabiegowe, szafy medyczne) na łączną kwotę prawie 725 tys. zł.
 

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.
W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 10 tys. pacjentów.

 

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt