E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Kolejne inwestycje w Klinicznym Centrum

Nowy pasteryzator w Banku Mleka Kobiecego oraz rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody to pierwsze z inwestycji zrealizowanych w ramach dofinansowania uzyskanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu otrzymało na unowocześnienie infrastruktury oraz realizację przedsięwzięć  poprawiających  bezpieczeństwo pacjentów i pracowników. Łączna wartość inwestycji zaplanowanych do realizacji w tym roku wynosi 8,5 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dofinansowanie z ww. funduszu, które na potrzeby Klinicznego Centrum pozyskał Samorząd Województwa Opolskiego.

– 7 mln zł to bardzo duża kwota, za którą zrealizujemy szereg istotnych inwestycji w naszej placówce. Na razie powstało rezerwowe źródło zaopatrzenia w wodę wraz ze stacją uzdatniania wody, składające się z czterech zbiorników o łącznej pojemności 18 m3 wody, pozwalających nam na zapewnienie w sytuacjach kryzysowych co najmniej 12 – godzinnego zapasu wody na potrzeby Klinicznego Centrum.  Kupiliśmy także nowoczesny, zautomatyzowany pasteryzator do Banku Mleka Kobiecego, umożliwiający jednoczesną pasteryzację trzykrotnie większej ilości mleka kobiecego niż dotychczas. Przed nami jeszcze gruntowna przebudowa Sali Porodowej, przebudowa pomieszczeń oraz zakup nowego sprzętu do Centralnej Sterylizatorni, modernizacja  i wyposażenie pracowni RTG oraz modernizacja  szatni personelu medycznego. Wszystkie inwestycje planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Mimo licznych inwestycji oraz remontów, chciałabym zapewnić o ciągłości udzielanych świadczeń. Realizacja tak wielu przedsięwzięć może się wiązać z pewnymi niedogodnościami podczas hospitalizacji. Liczę jednak na wyrozumiałość naszych pacjentek, gdyż po zakończeniu wszystkich prac pobyt oraz leczenie w naszym szpitalu z pewnością będą jeszcze bardziej komfortowe.  – powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim  ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt