E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

III piętro po remoncie

Dwuosobowe sale, a przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach sanitariaty tylko dla pacjentek  z tych pomieszczeń, to standard wyremontowanej części oddziału na III piętrze szpitala, który został odnowiony dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Remont miał na celu wyrównanie standardu hospitalizacji w obu budynkach szpitala (A i B) przede wszystkim pod kątem udogodnień związanych z dostępem do indywidualnych sanitariatów (przed remontem znajdowały się w części wspólnej).

– Od dzisiaj panie po porodzie z noworodkami ponownie będą hospitalizowane na III piętrze szpitala. Bardzo się cieszę, że ich pobyt w naszym szpitalu będzie się odbywać w tak komfortowych warunkach. Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji prowadzonych prac część oddziału znajdująca się w budynku A została gruntownie odnowiona.
W odremontowanym odcinku szpitala znajduje się 31 łóżek dla pacjentek, w tym 6 pooperacyjnych. Do końca roku kalendarzowego będą realizowane dalsze prace remontowe mające na celu zapewnienie takiego samego standardu na pozostałych piętrach szpitala. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że ciągłość udzielanych świadczeń w dalszym ciągu zostanie zachowana. – powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii  w Opolu.

Aktualny standard pomieszczeń zachwala wicemarszałek województwa Zuzanna Donath – Kasiura. – Od dzisiaj mamy, które przebywają w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii będą mieszkały w naprawdę komfortowych warunkach. Dzięki projektowi europejskiemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego udało się wyremontować pokoje, w których przebywają pacjentki. Powstały moduły, w których pokoje dwuosobowe są połączone łazienkami, co jest bardzo ważne dla mam w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka. Przypomnę, że w naszym szpitalu przychodzi na świat rokrocznie około 3 tysiące dzieci. Cieszę się, że jako samorząd możemy dbać nie tylko o doskonałą opiekę medyczną, ale również dzięki środkom europejskim podnosić komfort pobytu pacjentek – przyznała.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu: „Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii   w Opolu”, którego zadaniem jest znaczące podwyższenie dostępności i jakości świadczonych w publicznym systemie zdrowia usług medycznych w celu polepszenia warunków opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem poprzez m.in. unowocześnienie zasobów techniczno – medycznych, podwyższenie komfortu i standardów oraz zwiększenie dystansu w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Projekt  o wartości prawie 2,5 mln zł jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020.

Poza remontem wszystkich trzech pięter szpitala w budynku A, uwzględniających m.in. przebudowę pomieszczeń higieniczno – sanitarnych oraz odnowienie oddziałów, zaplanowano także zakup aparatu do znieczulenia, aparatu do diatermii oraz 3 łóżek porodowych przeznaczonych na doposażenie Sali Porodowej. Ponadto w budynku szpitala zostaną wymienione: piony wodne i kanalizacyjne, instalacja gazów medycznych, wykonane nowe zabezpieczenia ścian, naroży i poręczy na III piętrze szpitala.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim  ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt