E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Misją Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jest

„Opieka nad kobietą   i dzieckiem w zdrowiu i chorobie”, którą realizujemy w szpitalu oraz  specjalistycznych poradniach.

Wysokospecjalistyczne świadczenia  medyczne udzielane w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym i Noworodków im.  dr med. Sergiusza Mossora zapewniają kobietom opiekę okołoporodową zgodnie z najwyższym, czyli III poziomem opieki perinatalnej, czyli nad najcięższą patologią ciąży. Nasz szpital oferuje profilaktykę oraz leczenie matki, płodu i dziecka w okresie przedkoncepcyjnym, podczas ciąży, porodu i połogu, sprawowaną przez lekarzy specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa, neonatologów oraz położne.

Kliniczne Centrum realizuje również wysokospecjalistyczne świadczenia z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

Poza działalnością usługową, współpracuje z Uniwersytetem Opolskim w zakresie kształcenia kadry medycznej na kierunkach: lekarskim, położnictwo i pielęgniarstwo. Działalność naukowo – badawcza realizowana jest poprzez współpracę z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. 

Kliniczne Centrum jest także siedzibą konsultantów ds. perinatologii, neonatologii, ginekologii onkologicznej, pielęgniarstwa ginekologicznego  i położniczego.

Rys historyczny

Z inicjatywy dr med. Sergiusza Mossora w 1957 roku z wydzielonego oddziału Szpitala Miejskiego powstał  Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Opolu, który podniesiono do rangi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

W 1975 roku powstał Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką  i Dzieckiem z połączenia Szpitala Ginekologiczno-Położniczego, Szpitala Dziecięcego oraz sanatoriów dziecięcych w Suchym Borze, Jarnołtówku i Paczkowie. Zespół  uzyskał  samodzielność jako jeden z pierwszych w województwie z   dniem  31.12.1997 r.  i zmienił nazwę na Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką  i Dzieckiem w Opolu.

W kolejnych latach Zespół przechodził kolejne reorganizacje. Od 15 stycznia 2015r. nazwa Zespołu została zmieniona na Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, natomiast od 15 lutego 2019 r. na Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt