E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Prawie 3 mln zł z budżetu województwa

Dokładnie 2 776 140 zł z budżetu województwa otrzyma Kliniczne Centrum z przeznaczeniem na wymianę instalacji elektrycznej, teletechnicznej i instalacji gazów medycznych, przebudowę układu zasilania elektroenergetycznego w celu zapewnienia możliwości podłączenia nowych urządzeń oraz dofinansowanie projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w obliczu COVID-19” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Nasza placówka jest jednym z 8 szpitali, którym Zarząd Województwa przekaże łącznie prawie 11 mln zł na tegoroczne plany inwestycyjne. Pieniądze umożliwią szpitalom przeprowadzenie niektórych prac remontowych i inwestycyjnych w całości, będą też stanowiły uzupełnienie wkładów własnych do dotacji zewnętrznych, uzyskanych przez placówki lecznicze.

29 lipca br. zostały podpisane umowy na przekazanie środków finansowych. Podczas spotkania w Klinicznym Centrum Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego powiedział: „Nie zwalniamy tempa pracy w inwestycjach na rzecz zdrowia. Wsparcie z budżetu umożliwiają wpływy podatkowe od naszych przedsiębiorców. Na takie drobne, choć ważne inwestycje nie pozyskalibyśmy pieniędzy z UE. Jesteśmy świadomi, że zawsze musimy zarezerwować w budżecie województwa taką pulę”.

 
Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura – Wicemarszałek Województwa Opolskiego dodała, że mimo, iż przyznane wsparcie dotyczy infrastruktury, najważniejszy jest pacjent i komfort pracowników: „Zmieniamy to, na co mamy wpływ. Mamy świadomość, że nasza pomoc, to dołożenie się to tego, co jest najpotrzebniejsze. Samorząd województwa pomaga, reaguje na potrzeby. Człowiek jest tu w centrum, ten potrzebujący pomocy, często schorowany, zagubiony w świetle przepisów i relacji”. – wyjaśniła.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt