E Пацієнт Гінекологія Ополе 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
від Transposh - translation plugin for wordpress

W Pododdziale Ginekologii Onkologicznej naszego szpitala diagnozuje się i leczy nowotwory kobiecych narządów płciowych. Onkologia jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin medycyny i wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, dlatego też nasze pacjentki są pod opieką lekarzy specjalistów z ginekologii onkologicznej.

W ramach ginekologii onkologicznej stosujemy metody leczenia polegające na umiejętnym kojarzeniu technik leczenia takich jak: chirurgia, radioterapia oraz chemioterapia. Pozwala to na osiągnięcie lepszych efektów procesu diagnostyczno-terapeutycznego. W tym celu współpracujemy z Opolskim Centrum Onkologii.

від 1 Січня 2015 р. realizujemy Pakiet Onkologiczny – Швидка онкологічна терапія. Pakiet ten powstał z myślą o pacjentach, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy. Są to nowe rozwiązania, które mają na celu poprawić dostępność diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych kobiecych narządów płciowych. Zmiany wprowadzone przez pakiet zapewniają pacjentom z nowotworami złośliwymi sprawne i szybkie poprowadzenie pacjenta przez wszystkie etapy diagnostyki i leczenia. Mają one również na celu zapewnić pacjentowi uporządkowany proces diagnostyczny i kompleksowe leczenie. Powołany wielodyscyplinarny zespół specjalistów opracowuje plan leczenia pacjenta z kartą DiLO stosując się do wszystkich wytycznych i założeń Pakietu Onkologicznego.

Lekarz sprawujący nadzór nad pododdziałem codziennie w godzinach od 12:00 робити 13:00 udziela pacjentkom i upoważnionym przez nie osobom informacji o stanie zdrowia pacjentek.

Wypisy pacjentek z Oddziału odbywają się od poniedziałku do soboty od godziny 10:00,  w szczególnych przypadkach w niedziele i święta.

Pielęgniarki i położne udzielają pacjentkom informacji odnośnie postępowania z raną operacyjną, usprawniania po zabiegu operacyjnym oraz samoopieką.

пані та панове!

Ми не надаємо консультацій та медичних консультацій по телефону. Через захист персональних даних ми також не надаємо інформацію про людей, госпіталізованих до лікарні.

Pakiet Onkologiczny – Szybka Terapia Onkologiczna powstał z myślą o pacjentach, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy. Są to nowe rozwiązania, które mają na celu poprawić dostępność diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych. Zmiany wprowadzone przez pakiet zapewniają pacjentom z nowotworami złośliwymi sprawne i szybkie poprowadzenie pacjenta przez wszystkie etapy diagnostyki i leczenia. Mają one również na celu zapewnić pacjentowi uporządkowany proces diagnostyczny i kompleksowe leczenie.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej jest zgłoszenie się pacjenta do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeżeli lekarz POZ na podstawie przeprowadzonego wywiadu i ocenie dolegliwości pacjenta stwierdzi podejrzenie nowotworu złośliwego, skieruje pacjenta do specjalisty. W tym celu lekarz POZ wystawi pacjentowi kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego (KDiLO).

Kartę DiLO może wystawić również:

  • lekarz specjalista w poradni ambulatoryjnej ( AOS) , jeśli zdiagnozuje nowotwór u pacjenta,
  • Szpital jeśli w wyniku hospitalizacji zostanie wykryty nowotwór złośliwy u pacjenta.

Терплячий, który otrzymał kartę DiLO powinien zgłosić się do lekarza specjalisty. Od momentu gdy pacjent zostanie wpisany na listę oczekujących na konsultację do specjalisty do postawienia diagnozy nie powinno minąć więcej niż 9 tygodni. W ciągu dwóch tygodni od momentu zgłoszenia się pacjenta do Szpitala zbiera się konsylium, które opracowuje plan leczenia pacjenta. Po określeniu ścieżki postępowania terapeutycznego, konsylium wyznacza koordynatora, który nadzoruje proces leczenia pacjenta. Koordynator towarzyszy pacjentowi aż do momentu zakończenia leczenia.

Szybka Terapia Onkologiczna realizowana jest w ramach Poradni Ginekologii Onkologicznej.

© Клінічний гінекологічний центр,Акушерство і неонатологія в Ополе

45-066 Ополе
ul. W.Reymonta 8


від Transposh - translation plugin for wordpress

Контактна інформація