E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

W szpitalu znajdują się trzy pojedyncze sale porodowe oraz dwie sale dwustanowiskowe. Zostały one stworzone z myślą o komforcie i najwyższej jakości usług, jakie może oferować placówka z ponad sześćdziesięcioletnimi tradycjami.

Jako szpital o najwyższym, czyli III stopniu opieki perinatalnej, zapewniamy wysokiej jakości opiekę medyczną kobietom rodzącym fizjologicznie, a także tym, których ciąża i poród przebiegają niefizjologicznie, czyli wymagających wysokospecjalistycznego oraz indywidualnego podejścia do ciąży i porodu. Opiekę nad pacjentkami rodzącymi sprawują położne, wyspecjalizowane w prowadzeniu samodzielnej opieki nad fizjologicznie rodzącą kobietą we współpracy z zespołem lekarskim.

Noworodek bezpośrednio po porodzie, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, jest kładziony na brzuch/piersi matki i przebywa z nią przez okres wczesnego połogu ok. 2 godzin w kontakcie skóra do skóry lub do zakończenia pierwszego karmienia piersią.

Rodzące mogą skorzystać z następujących metod łagodzenia bólu porodowego:

1. Techniki relaksacyjnooddechowe
Podczas porodu rodząca może przybierać wygodne i najlepsze dla siebie pozycje, w tym wertykalne. Kobieta rodząca może korzystać z prysznica. Do dyspozycji rodzących są nowoczesne, specjalistyczne łóżka porodowe, sako, stołki porodowe, piłki, drabinki itp.
2. Paracetamollek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy do podawania we wlewie dożylnym. Działanie przeciwbólowe występuje w ciągu 5-10 min po rozpoczęciu podawania.
3. Tens jest sprawdzoną klinicznie, nieinwazyjną, niefarmalogiczną i skuteczną terapią przeciwbólową. Metoda ta polega na przezskórnej stymulacji nerwów przez elektrostymulatory wysyłające impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych. W przeciwieństwie do wielu leków, prądy TENS nie mają znanych skutków ubocznych, co jest istotną zaletą. Metoda stosowana jest w przypadku wystąpienia dolegliwości związanych z porodem, dotyczących okolicy krzyżowo-lędźwiowej.
4. Gaz rozweselający, czyli mieszanka podtlenku azotu z tlenem, tzw. gaz rozweselający. Stosuje się go w sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa silne dolegliwości porodowe. Samodzielne podawanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu jest łatwe i bezproblemowe.
5. Nalbufina nowoczesny lek przeciwbólowy opioidowy.
6. Znieczulenie podpajęczynówkowe lub zewnątrzoponowe – możliwe do zastosowania, kiedy nie ma przeciwwskazań.

From 1 April 2022 r. porody rodzinne odbywają się zgodnie z Regulaminem porodów rodzinnych.

Wirtualny spacer po Sali Porodowej.

Dear Sir or Madam!
We do not provide consultations and medical advice by phone. Due to the protection of personal data, we also do not provide information about people hospitalized in the hospital.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact