Usytuowanie

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, w skład którego wchodzi Szpital Ginekologiczno – Położniczy i Noworodków,  znajduje się przy ul. Reymonta 8 – niedaleko od stacji PKP oraz dworca PKS.

Bezpieczeństwo

Teren Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii jest monitorowany. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa również personel szpitala. Kliniczne Centrum nie odpowiada za rzeczy wartościowe i pieniądze nie oddane do depozytu.

Telefony

W  Oddziałach szpitalnych można korzystać z prywatnych telefonów komórkowych. Zabronione jest ich używanie w miejscach pracy urządzeń monitorujących ze względu na możliwość zakłócenia ich pracy.  W Oddziałach znajdują się aparaty telefoniczne, które służą do odbierania rozmów przychodzących.

Web-kiosk

W celu ułatwienia komunikacji pacjentek z internetem  na terenie Klinicznego Centrum znajduje się 5 Publicznych Punktów Internetowych WEB–KIOSK. Korzystanie z Web-Kiosków jest bezpłatne.

Parking

Na terenie Klinicznego Centrum znajduje się bezpłatny parking.

Sklep

Na parterze szpitala znajduje się sklep z artykułami spożywczymi oraz akcesoriami dla kobiet w ciąży i mam oraz noworodków. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 8.00 – 15.00. 

Fotografie

Za zgodą pacjentek dwa razy w tygodniu wykonywane są zdjęcia noworodków w celu ich publikacji  na stronie internetowej Klinicznego Centrum. Rodzice otrzymują również jego wydruk na pamiątkę.
Osoby zainteresowane otrzymywaniem zdjęć z Pododdziału Patologii Noworodków, prosimy o zapoznanie się  z informacją oraz pobraniem oraz dostarczeniem stosownego wniosku. 

Opieka duszpasterska

Na I piętrze Szpitala znajduje się Kaplica pod wezwaniem Św. Rodziny. podlegająca pod rzymsko-katolicką Parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu ul. Mickiewicza 1, tel 77 454 26 60

Posługa duszpasterska w kaplicy szpitalnej:

 •  Msza Święta odprawiana jest w każdą sobotę o godz. 19.00
 •  udzielanie Komunii Św. we wtorek i czwartek o godzinie 19.15;
 •  spowiedź  o godzinie 18.40.

Inne związki wyznaniowe na terenie miasta Opola:

 • Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu, ul. Pasieczna 12, tel. 77 454 44 20
 • Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Opolu, ul. Żeromskiego 6, tel 77 454 57 09
 • Kościół Zielonoświątkowy – Zbór „Ostoja” w Opolu, ul. Wróblewskiego 26, tel. 77 454 27 26
 • Wspólnota Kościoła Chrześcijan Baptystów w Opolu, ul. Sienkiewicza 20, tel 797 298 325
 • Kościół Ewangeliczny Chrześcijan Zbór w Opolu, ul. Mazowiecka 6
 • Buddyjski Ośrodek Medytacji Diamentowej Drogi w Opolu, ul. Powstańców Śl. 8, tel. 602 775 419
 • Szkoła Zen Kuan Um w Polsce – Opolska Grupa Zen, ul. Damrota 6, tel. 502 327 686

Opieka psychologa

Pacjentki hospitalizowane w Oddziałach Szpitala mogą skorzystać z porady psychologa. Potrzebę konsultacji z psychologiem pacjentka powinna zgłosić prowadzącemu lekarzowi lub położnej w celu umówienia wizyty.

Zakazy

Na terenie Klinicznego Centrum zabrania się:

 • Siadania, leżenia na łóżkach pacjentów.
 • Spożywania alkoholu, palenia tytoniu, używania środków odurzających.
 • Posługiwania się telefonami komórkowymi przy aparaturze medycznej.
 • Przynoszenia i przekazywania pacjentom leków bez zgody i wiedzy lekarza.
 • Zachowań naruszających dobre obyczaje i normy moralne.

Monitorowanie

W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych pacjentów, w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii wdrożony został system monitorowania wizyjnego.

Informacje nt. wymaganych dokumentów niezbędnych do przyjęcia do szpitala oraz rzeczy potrzebnych na czas hospitalizacji zostały opublikowane w zakładce Izba Przyjęć.

Podczas pandemii zdarzają sytuacje, gdy rodzice nie mogą zostać z dzieckiem w szpitalu. W takich sytuacjach prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Odwiedzin Pacjentów w Pododdziale Patologii Noworodków – 14.07.21 r. oraz informacją: Mleko dla maluszka, zdjęcie dla rodziców.

 • Zalecane godziny odwiedzin: 11.00  –  19.00
 • Odwiedziny poza zalecanymi godzinami oraz uczestnictwo w opiece nad pacjentkami należy ustalić z ordynatorem oddziału – lekarzem kierującym oddziałem lub lekarzem dyżurnym.
 • Jedną pacjentkę mogą odwiedzać jednocześnie dwie osoby.
 • W odcinku pooperacyjnym pacjentkę może odwiedzać 1 osoba w godzinach 11.00-17.00, po uzgodnieniu z personelem medycznym.
 • Dzieci odwiedzające pacjentki powinny pozostawać pod opieką dorosłych (zaleca się ograniczenie odwiedzin dzieci do lat 7 – ze względu na możliwość przeniesienia chorób wieku dziecięcego).
 • Na odcinek operacyjny nie powinny być wprowadzane dzieci poniżej 7 roku życia.

UWAGA!
Podczas pandemii nie ma możliwości odwiedzania pacjentów.

 • Wypisy pacjentek i noworodków z Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w systemie „Rooming –in” odbywają się codziennie od godziny 13.00.
 • Wypisy pacjentek z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego odbywają się codziennie w godzinach 10.00 -14.35 (dni robocze)
 • Wypisy pacjentek z Pododdziału Patologii Ciąży odbywają się codziennie w godzinach 10.00 -14.00
 • Wypisy z Pododdziału Patologii Noworodków odbywają się codziennie w godzinach 10.00 -14.00
 • Dokumenty wypisowe można odebrać w sekretariatach znajdujących się na poszczególnych Oddziałach (piętrach) u sekretarek medycznych.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w informuje, że od 25.października 2021 r. rozpoczyna modernizację własnej Pracowni RTG.
W związku z powyższym zmianie ulega miejsce wykonywania świadczeń zawartych w umowie na badania radiologiczne pomiędzy Klinicznym Centrum a Kontrahentami.

Zobowiązania Klinicznego Centrum w powyższym zakresie będą realizowane w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu, ul. Krakowska 44. Pracownia Diagnostyki Obrazowej RTG w SPZOZ MSWiA czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:30 – parter.

Termin powrotu realizacji badań radiologicznych we własnej pracowni RTG Klinicznego Centrum jest przewidziany na 27.grudnia 2021 r.
W przypadku zmiany daty zakończenia modernizacji informacja zostanie niezwłocznie opublikowana na stronie Klinicznego Centrum.
Od 25.10.2021 r. odbiór wyników wcześniej zrealizowanych badań jest możliwy w budynku Poradni Ginekologiczno-Położniczej od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:00 – 17:30.

X