E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Nowoczesny sprzęt medyczny

Respiratory, KTG, inkubatory, aparat do znieczulenia ogólnego, to tylko część sprzętu medycznego, który przez minione 2 lata kupowaliśmy na potrzeby Klinicznego Centrum Ginekologii, Obstetrics and Neonatology in Opole. Całkowita ich wartość wynosi ponad 2,3 million PLN, w tym dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz środków ochrony indywidualnej był możliwy dzięki realizacji projektu pn. „Zakup aparatury i sprzętu medycznego w celu poprawy wysokospecjalistycznej opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Jak podkreśla wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, troską zarządu województwa jest dbałość o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. – Dzisiaj ta opieka medyczna jest na bardzo wysokim poziomie, ale zawsze warto dbać o jeszcze lepszy sprzęt. Cieszę się, że możemy w tym wspomagać opolski szpital – mówi pani wicemarszałek.

Nieustannie staramy się o udział w programach dofinansowanych m.in. z funduszy unijnych, aby podnosić nasze standardy. Nowoczesny sprzęt medyczny jest bardzo kosztowny, a jednocześnie niezbędny do udzielania świadczeń. Zależy nam, aby nasi pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie. Większość sprzętu medycznego, który kupiliśmy dzięki funduszom unijnym, m.in. aparat do badań przesiewowych, lampy do fototerapii, inkubatory, respiratory została skierowana na Oddział Neonatologii, na którym przebywają noworodki, w szczególności przedwcześnie urodzone. Oddział Ginekologiczno – Położniczy wzbogacił się np. o nowe stanowisko do resuscytacji noworodka, kardiomonitory i urządzenia monitorujące tętna płodu.– powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum.

Jednym z oddziałów korzystających z nowego sprzętu medycznego jest Oddział Anestezjologii, do którego trafiły np.: aparat do znieczulenia ogólnego, defibrylator, pulsoksymetry. – W 2020r. w naszym szpitalu wykonano ponad trzy tysiące znieczuleń – ok.700 operacji ginekologicznych na bloku operacyjnym, 1315 cięć cesarskich, 464 analgezje regionalne porodu, prawie 700 drobnych zabiegów w znieczuleniu ogólnym na salach zabiegowych. Mimo porównawczych statystyk z 2019r., gdzie liczby te były wyższe (ok. 4 tysiące znieczuleń -1500 cięć cesarskich, 600 analgezji regionalnych) rok zamknęliśmy z poczuciem jak najlepszego wykonywania pracy w trudnych nieznanych nikomu warunkach pandemii, stresu, świadomością koniecznych rozwiązań organizacyjnych i okresowych problemów kadrowych. – powiedziała Lekarz Kierujący Oddziałem Anestezjologii, Ewa Orska.

Nowy sprzęt umożliwił bezpieczną organizację znieczuleń, porodów i monitorowania pacjentek w okresowo stworzonej strefie „covidowej”, pozwolił na unowocześnienie stanowisk w Sali Poanestetycznej, wymianę aparatu do znieczulenia na sali operacyjnej, doposażenie sal zabiegowych i stanowiska do znieczulenia na Sali Porodowej. – Pracujemy z kobietami. Stoimy wobec ich różnorodnych problemów zdrowotnych oraz w przestrzeni narodzin dzieci. Dbamy o bezpieczeństwo procesu leczenia i porodu, wykorzystując swoją wiedzę i wynikającą z doświadczenia intuicję. Sprzęt medyczny, bezpieczne monitorowanie, jest niezbędne. Cieszy nas, że spełniamy standardy ministerialne i akredytacyjne, a fundusze unijne pozwalają na stałą modernizację. Moją potrzebą i całego zespołu, jest jednoczasowe szersze widzenie pacjenta, zgodnie z niekwestionowaną prawdą, że człowiek to ciało, umysł i duch, i to wszystko razem wymaga równowagi. Chciałabym, żeby pacjentki ufały naszej opiece” – dodała lek. Ewa Orska.

Clinical Center of Gynecology, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W 2020 r. w Klinicznym Centrum było hospitalizowanych 8 856 patients, w poradniach konsultacyjnych zostało udzielonych 8 600 advice.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact