E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress


OŚRODEK DZIENNEJ REHABILITACJI ROZWOJOWEJ DLA DZIECI

swą opieką obejmuje dzieci do lat 3, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenia, albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu.  Objęte  są nią również noworodki urodzone przedwcześnie przed ukończeniem 33. tygodnia ciąży z bardzo małą masą urodzeniową, wymagające specjalistycznej opieki.

Leczenie dziecka w ramach OŚRODKA DZIENNEJ REHABILITACJI ROZWOJOWEJ DLA DZIECI planowane jest oraz koordynowane przez pracowników naszej Poradni  Neonatologicznej.
Lekarz prowadzący  – neonatolog lub pediatra – współpracujący ze specjalistycznym zespołem (w dziedzinie neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej, okulistyki, kardiologii dziecięcej, otorynolaryngologii dziecięcej i /lub audiologii, ortopedii i endokrynologii, chirurgii dziecięcej, neurochirurgii oraz psychologa, logopedy /neurologopedy/ dietetyka, doradcy/edukatora/laktacyjnego) dla każdego dziecka planuje indywidualny plan leczenia, opieki i rehabilitacji.
Opieka może być sprawowana do 3. roku życia dziecka, przy czym po upływie każdego roku lekarz prowadzący w porozumieniu ze specjalistycznym zespołem podejmuje decyzję o jej kontynuacji, bądź zakończeniu.

Kompleksowa  opieka nad dzieckiem,  w pełni dostosowana do konkretnego schorzenia, ma na celu całkowite wyeliminowanie zaburzeń i jego dalszy normalny rozwój lub zapobieganie utrwaleniu się niepełnosprawności i dalszy, względnie prawidłowy rozwój z koniecznością tylko niewielkiej pomocy terapeutycznej lub uruchomienie wszystkich potencjalnych rezerw procesu rozwojowego u dzieci, których niepełnosprawność jest odwracalna. 

Opieka w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Rozwojowej dla dzieci jest realizowana w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na bazie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. 

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt