Do porodu ciężarna kobieta powinna przyjechać, gdy odczuwa czynność porodową, np. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie. W przypadku braku występowania w/w symptomów, do szpitala powinna się zgłosić 7 dni po terminie porodu wyznaczonym przez lekarza prowadzącego ciążę.

Do szpitala ciężarna kobieta powinna się zgłosić zgodnie z terminem wskazanym na skierowaniu przez lekarza prowadzącego ciążę. Planowe przyjęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 14.00. W przypadku odczuwania czynności porodowych, tj. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie, powinna przyjechać do szpitala bez względu na dzień i porę dnia/nocy. Szpital jest czynny 7 dni w tygodniu przez 24 h/doba. Przyjazd do szpitala nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia ani umówienia terminu.

Ostateczną decyzję czy poród odbędzie się siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie podejmują lekarze po przyjęciu do szpitala.

Podczas pandemii wszystkie panie zgłaszające się do naszego szpitala od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 12.00 w pierwszej kolejności powinny się zgłosić do Punktu Segregacji Medycznej Pacjentów. W pozostałych godzinach oraz w weekendy bezpośrednio do Izby Przyjęć (główne wejście do szpitala). W dniu przyjęcia do szpitala potencjalne pacjentki będą miały wykonane  testy antygenowe w kierunku SARS – Co-V-2. Testy wykonane indywidualnie przez pacjentkę z wcześniejszą datą, nie będą brane pod uwagę. Z konieczności wykonania testu będą zwolnione pacjentki bezobjawowe:

  • zaszczepione  – po okazaniu dokumentu potwierdzającego szczepienie
  • ozdrowieńcy – do 3 miesięcy od uzyskania dodatniego wyniku testu wykonanego w kierunku SARS – CoV-2

Podczas pandemii nie ma możliwości odwiedzania dorosłych pacjentów. Odwiedziny dzieci leczonych na Pododdziale Patologii Noworodków odbywają się zgodnie z regulaminem.

Od 21.06.2021 r. porody rodzinne odbywają się zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie. Do szpitala prosimy zabrać rzeczy wyszczególnione na podstronie: Izba Przyjęć.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w informuje, że od 25.października 2021 r. rozpoczyna modernizację własnej Pracowni RTG.
W związku z powyższym zmianie ulega miejsce wykonywania świadczeń zawartych w umowie na badania radiologiczne pomiędzy Klinicznym Centrum a Kontrahentami.

Zobowiązania Klinicznego Centrum w powyższym zakresie będą realizowane w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu, ul. Krakowska 44. Pracownia Diagnostyki Obrazowej RTG w SPZOZ MSWiA czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:30 – parter.

Termin powrotu realizacji badań radiologicznych we własnej pracowni RTG Klinicznego Centrum jest przewidziany na 27.grudnia 2021 r.
W przypadku zmiany daty zakończenia modernizacji informacja zostanie niezwłocznie opublikowana na stronie Klinicznego Centrum.
Od 25.10.2021 r. odbiór wyników wcześniej zrealizowanych badań jest możliwy w budynku Poradni Ginekologiczno-Położniczej od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:00 – 17:30.

X