E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress


OŚRODEK DZIENNEJ REHABILITACJI ROZWOJOWEJ DLA DZIECI

swą opieką obejmuje dzieci do lat 3, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenia, albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu. Objęte są nią również noworodki urodzone przedwcześnie przed ukończeniem 33. tygodnia ciąży z bardzo małą masą urodzeniową, wymagające specjalistycznej opieki.

Leczenie dziecka w ramach OŚRODKA DZIENNEJ REHABILITACJI ROZWOJOWEJ DLA DZIECI planowane jest oraz koordynowane przez pracowników naszej Poradni Neonatologicznej.
Lekarz prowadzącyneonatolog lub pediatrawspółpracujący ze specjalistycznym zespołem (w dziedzinie neurologii dziecięcej, rehabilitacji medycznej, okulistyki, kardiologii dziecięcej, otorynolaryngologii dziecięcej i /lub audiologii, ortopedii i endokrynologii, chirurgii dziecięcej, neurochirurgii oraz psychologa, logopedy /neurologopedy/ dietetyka, doradcy/edukatora/laktacyjnego) dla każdego dziecka planuje indywidualny plan leczenia, opieki i rehabilitacji.
Opieka może być sprawowana do 3. roku życia dziecka, przy czym po upływie każdego roku lekarz prowadzący w porozumieniu ze specjalistycznym zespołem podejmuje decyzję o jej kontynuacji, bądź zakończeniu.

Kompleksowa opieka nad dzieckiem, w pełni dostosowana do konkretnego schorzenia, ma na celu całkowite wyeliminowanie zaburzeń i jego dalszy normalny rozwój lub zapobieganie utrwaleniu się niepełnosprawności i dalszy, względnie prawidłowy rozwój z koniecznością tylko niewielkiej pomocy terapeutycznej lub uruchomienie wszystkich potencjalnych rezerw procesu rozwojowego u dzieci, których niepełnosprawność jest odwracalna.

Opieka w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Rozwojowej dla dzieci jest realizowana w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na bazie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact