Nowo narodzone dzieci w Klinicznym Centrum 

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
Events for 5 wrzesień
Leon
08:00 – 18:00

Leon

6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 wrzesień
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 wrzesień
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Iga
08:00 – 18:00

Iga

Sara
08:00 – 18:00

Sara

Events for 16 wrzesień
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 wrzesień
Events for 21 wrzesień
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
27
28
29
30
1
2
3
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń

Opieką okołoporodową Kliniczne Centrum obejmuje kobietę ciężarną zgodnie z najwyższym, czyli III poziomem opieki perinatalnej, realizowaną przez lekarzy specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa, perinatologii, neonatologii, anestezjologii oraz położne i pielęgniarki. Świadczenia medyczne obejmują profilaktykę oraz leczenie matki, płodu i dziecka w okresie przedkoncepcyjnym, podczas ciąży, porodu i połogu.

Opieka medyczna dotycząca tego szczególnego okresu w życiu kobiety udzielana jest przede wszystkim w szpitalu, ale także w Referencyjnym Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Niepłodności, Szkole Rodzenia oraz poradniach: ginekologiczno – położniczejpatologii ciąży.

W szpitalu Klinicznego Centrum na Pododdziale Patologii Ciąży hospitalizowane są ciężarne powyżej 22. tygodnia ciąży z takimi powikłaniami jak: nadciśnienie tętnicze, wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu (hipotrofia), zagrażający poród przedwczesny, niewydolność ciśnieniowo-szyjkowa, przedwczesne odpływanie płynu owodniowego, ciąża wielopłodowa, podejrzenie wad wrodzonych, cukrzyca ciążowa.

Ponadto wykonywane są m.in. kordocentezy (m.in. diagnostyka konfliktu serologicznego), amniopunkcje (diagnostyka dojrzałości płuc płodu), przygotowywane są do rozwiązania i rozwiązywane są ciężarne z wadą  wrodzoną płodu, np. przepukliną przeponową lub oponową. 

Po odbytym w Sali Porodowej porodzie matki i dzieci w większości przypadków przebywają razem przez całą dobę w systemie „rooming-in”. Wyjątek stanowią dzieci przedwcześnie urodzone przebywające na innym piętrze szpitala niż hospitalizowane w Klinicznym Centrum  matki, które o dowolnej porze dnia i nocy mogą przebywać ze swoimi dziećmi.

Pary nieskutecznie starające się o potomstwo od co najmniej roku zapraszamy do naszego Referencyjnego Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Niepłodności oraz Poradni Patologii Ciąży.

Pary przygotowujące się do narodzin potomka, zapraszamy na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia prowadzone przez położne oraz lekarzy Klinicznego Centrum.

Do Poradni Ginekologiczo  – Położniczej zapraszamy kobiety ciężarne na bezpłatne badania prenatalne, w celu podania profilaktycznej dawki immunoglobiny anty D w przypadku konstelacji konfliktowej Rh lub konieczności wykonania badania echokardiograficznego płodu w przypadku ciąży z podwyższonym ryzykiem urodzenia dziecka z wrodzoną wadą serca.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt