E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress
Reference Center for Diagnosis and Treatment of Infertility

Diagnostyka niepłodności u par realizowana jest w ramach Programu Polityki Zdrowotnej – Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce na lata 2021 – 2023 w zakresie interwencji: kompleksowa diagnostyka niepłodności.

Program był skierowany wyłącznie do osób, które wcześniej nie były diagnozowane i leczone z powodu niepłodności, a pozostających w związkach małżeńskich lub partnerskich.

Zadaniem programu było prowadzenie kompleksowej diagnostyki niepłodności, objęcie par opieką psychologiczną oraz koordynowanie tej opieki. Z tego względu w naszym ośrodku zapewniamy konsultacje lekarzy specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, andrologii, genetyki klinicznej oraz psychologiidla par, które rozpoczęły diagnostykę w 2023 year.

Zakres działania:
  • pracownia USG
  • pracownia histeroskopii
  • laboratorium analityczno – andrologiczne

Diagnostyka w warunkach ambulatoryjnych
  • współpraca lekarzy specjalistów w zakresie: położnictwa i ginekologii, endokrynologii, immunologii klinicznej, urologii, genetyki klinicznej, andrologii oraz psychologii,
  • diagnostyka niepłodności i niepowodzeń prokreacyjnych – diagnostyka hormonalna, Ultrasound, genetyczna, immunologiczna, histeroskopowa, andrologiczna.

Zakres badań wykonywanych w trakcie etapu diagnostycznego oraz opieki psychologicznej jest uzależniony od indywidualnych wskazań i potrzeb uczestników oraz zaleceń lekarzy konsultujących. Jeśli badania ambulatoryjne nie są wystarczające, kierujemy pacjentkę do diagnostyki w warunkach hospitalizacji, gdzie jest wykonywany pełen zakres badań i zabiegów.

Diagnostyka w warunkach hospitalizacji
  • na bazie laboratorium – pełna możliwość badań i testów hormonalnych,
  • diagnostyka i leczenie niepłodności związanej z endometriozą – pełen zakres badań i zabiegów,
  • diagnostyka i leczenie czynnika jajowodowego,
  • diagnostyka i leczenie czynnika macicznego (mięśniaki macicy, wady macicy, polipy endometrialne, zrosty wewnątrzmaciczne) – pełen zakres badań i zabiegów.

Etap terapeutyczny (IVF) leczenia niepłodności nie jest objęty finansowaniem w ramach powyższego programu. Pacjenci, u których wystąpi potrzeba tego typu leczenia, są kierowani do ośrodków wykonujących to świadczenie medyczne.
Clinical Center of Gynecology, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jest realizatorem programu zdrowotnego Samorządu Województwa Opolskiego pt. „Szansa na rodzicielstwo”dla mieszkańców Województwa Opolskiego w zakresie wsparcia diagnostyki i leczenia niepłodności.
Więcej informacji pod linkiem: https://ginekologia.opole.pl/poradnie/szansa_na_rodzicielstwo/
Nie wykonujemy świadczeń komercyjnych.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact