E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Poradnia Neonatologiczna obejmuje opieką medyczną noworodki przedwcześnie urodzone oraz noworodki donoszone, które były hospitalizowane w Oddziale Klinicznym Neonatologii tutejszego szpitala. W ramach poradni udzielane są również konsultacje dla noworodków kierowanych z innych placówek w województwie.

Konsultacje w poradni udzielane są w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (nieodpłatnie) na podstawie skierowania ze Szpitala lub od lekarzy pediatrów.

Świadczone są usługi dla całego województwa w zakresie diagnostyki i rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego metodą Vojty. Nasi neonatolodzy jako jedni z pierwszych w Polsce zastosowali tę metodę i posiadają własne wieloletnie doświadczenie.

W ramach wizyty pacjent oceniany jest metodą Vojty (ocena rozwoju psychoruchowego). Poprzez diagnostykę tą metodą możliwe jest stwierdzenie bardzo wczesnych stadiów zaburzeń funkcji ośrodkowego układu nerwowego, co umożliwia zapobieganiu powstawaniu niepełnosprawności.

Wykonywane są również badania USG stawów biodrowych oraz badania USG przezciemieniowe mózgu.

Odbywają się, w ramach potrzeby, konsultacje neurologopedyczne oraz konsultacje w zakresie chorób metabolicznych i zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej.

W Poradni Neonatologicznej realizujemy Program ZdrowotnyLekowy dotyczący profilaktyki zakażeń wirusem RS u dzieci z przewlekłą chorobą płuc (dysplazją oskrzelowo – płucną). Wcześniaki zakwalifikowane do Programu objęte są ochroną przed wirusem RS przez cały sezon zwiększonej liczby zachorowań na RS, czyli od października do kwietnia. Ochrona ta polega na podaniu w zastrzyku domięśniowym odpowiedniej dawki przeciwciał monoklonalnych.

In addition to specialist medical care, our patients can also benefit from psychological advice.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact