E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

W szpitalu znajduje się pięć pojedynczych sal porodowych oraz dwie sale przedporodowe. Zostały one stworzone z myślą o komforcie i najwyższej jakości usług, jakie może oferować placówka z ponad sześćdziesięcioletnimi tradycjami.

Jako szpital o najwyższym, czyli III stopniu opieki perinatalnej, zapewniamy wysokiej jakości opiekę medyczną kobietom rodzącym fizjologicznie, a także tym, których ciąża i poród przebiegają niefizjologicznie, czyli wymagających wysokospecjalistycznego oraz indywidualnego podejścia do ciąży i porodu. Opiekę nad pacjentkami rodzącymi sprawują położne, wyspecjalizowane w prowadzeniu samodzielnej opieki nad fizjologicznie rodzącą kobietą we współpracy z zespołem lekarskim.

Noworodek bezpośrednio po porodzie, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, jest kładziony na brzuch/piersi matki i przebywa z nią przez okres wczesnego połogu ok. 2 godzin w kontakcie skóra do skóry lub do zakończenia pierwszego karmienia piersią.

Rodzące mogą skorzystać z następujących metod łagodzenia bólu porodowego:

1. Techniki relaksacyjnooddechowe
Podczas porodu rodząca może przybierać wygodne i najlepsze dla siebie pozycje, w tym wertykalne. Kobieta rodząca może korzystać z prysznica. Do dyspozycji rodzących są nowoczesne, specjalistyczne łóżka porodowe, sako, stołki porodowe, piłki, drabinki itp.
2. Paracetamollek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy do podawania we wlewie dożylnym. Działanie przeciwbólowe występuje w ciągu 5-10 min po rozpoczęciu podawania.
3. Tens jest sprawdzoną klinicznie, nieinwazyjną, niefarmalogiczną i skuteczną terapią przeciwbólową. Metoda ta polega na przezskórnej stymulacji nerwów przez elektrostymulatory wysyłające impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych. W przeciwieństwie do wielu leków, prądy TENS nie mają znanych skutków ubocznych, co jest istotną zaletą. Metoda stosowana jest w przypadku wystąpienia dolegliwości związanych z porodem, dotyczących okolicy krzyżowo-lędźwiowej.
4. Gaz rozweselający, czyli mieszanka podtlenku azotu z tlenem, tzw. gaz rozweselający. Stosuje się go w sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa silne dolegliwości porodowe. Samodzielne podawanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu jest łatwe i bezproblemowe.
5. Nalbufina nowoczesny lek przeciwbólowy opioidowy.
6. Znieczulenie podpajęczynówkowe lub zewnątrzoponowe – możliwe do zastosowania, kiedy nie ma przeciwwskazań.

From 1 lipca 2023 r. porody rodzinne odbywają się zgodnie z Regulaminem porodów rodzinnych.

Otwieramy się na zwiedzanie Sali Porodowej!

Cieszymy się, że możemy ponownie uruchomić zwiedzanie naszej Sali Porodowej w Klinicznym Centrum Ginekologii, Obstetrics and Neonatology in Opole.
Odwiedziny odbywają się w środy, oczywiście adekwatnie do możliwości organizacyjnych Sali Porodowej, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.
Przed przybyciem prosimy o wykonanie telefonu i ustalenie szczegółów spotkania pod nr 77 45 45 401 ext. 250.
Państwa przewodniczkami będą nasze położne – być może spotkacie je ponownie na dyżurze w tym Wyjątkowym Dniu!
Serdecznie zapraszamy!

Dear Sir or Madam!
Nie udzielamy konsultacji i porad medycznych telefonicznie. Due to the protection of personal data, we also do not provide information about people hospitalized in the hospital.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact