E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Neonatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się noworodkiem – jego fizjologią, tj. prawidłowym rozwojem oraz patologią, czyli żółtaczką, infekcjami, wadami wrodzonymi.                     

Dzieci urodzone w Klinicznym Centrum objęte są specjalistyczną opieką neonatologiczną od momentu ich narodzin, poprzez czas hospitalizacji, a w przypadku dzieci przedwcześnie urodzonych jej kontynuacja odbywa się w
Poradni Neonatologicznej oraz w ramach Dziecięcej Opieki Koordynowanej.

Oddział Neonatologiczny szpitala spełnia wymogi III stopnia opieki perinatalnej, co oznacza najwyższe kompetencje i uprawnienia do leczenia najtrudniejszych przypadków patologii noworodka.

W Pododdziale  Patologii Noworodków leczone są noworodki i wcześniaki z ostrą niewydolnością oddechową, zakażeniami układu oddechowego, układu moczowego, żółtaczką, w tym noworodki  z ekstremalnie niską urodzeniową masą ciała. Pacjentami tego Pododdziału są dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz  w innych szpitalach województwa opolskiego oraz noworodki i wcześniaki po pobycie na oddziale intensywnej terapii, wymagające dalszego leczenia.

W większości przypadków opieka medyczna nad pacjentami Pododdziału Patologii Noworodków kontynuowana jest w Poradni Neonatologicznej.

W Klinicznym Centrum funkcjonuje  Bank Mleka Kobiecego, za pośrednictwem którego kobiety w trakcie laktacji mogą przekazać naturalny pokarm dla dzieci hospitalizowanych w szpitalu, w pierwszej kolejności na ww. Pododdziale Patologii Noworodków.

Możliwość pomocy chorym dzieciom  poprzez podzielenie się nadmiarem swojego mleka jest dla Honorowych Dawczyń Mleka  niezwykle pozytywnym doświadczeniem, natomiast dla matek wcześniaków jest pocieszeniem i ratunkiem w trudnych chwilach po przedwczesnym porodzie, gdy ich dziecko jest słabe i chore, a one nie mają jeszcze swojego mleka, które mogłyby mu podać.

Upowszechnienie praktyk karmienia piersią i pomoc kobietom z problemami laktacyjnymi realizujemy również za pośrednictwem Poradni Laktacyjnej.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt