E Patient Gynecology Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Neonatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się noworodkiemjego fizjologią, i.e.. prawidłowym rozwojem oraz patologią, czyli żółtaczką, infekcjami, wadami wrodzonymi.

Dzieci urodzone w Klinicznym Centrum objęte są specjalistyczną opieką neonatologiczną od momentu ich narodzin, poprzez czas hospitalizacji, a w przypadku dzieci przedwcześnie urodzonych jej kontynuacja odbywa się w
Poradni Neonatologicznej oraz w ramach Dziecięcej Opieki Koordynowanej.

Neonatal Department szpitala spełnia wymogi III stopnia opieki perinatalnej, co oznacza najwyższe kompetencje i uprawnienia do leczenia najtrudniejszych przypadków patologii noworodka.

W Pododdziale Patologii Noworodków leczone są noworodki i wcześniaki z ostrą niewydolnością oddechową, respiratory tract infections, urinary system, jaundice, w tym noworodki z ekstremalnie niską urodzeniową masą ciała. Pacjentami tego Pododdziału są dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz w innych szpitalach województwa opolskiego oraz noworodki i wcześniaki po pobycie na oddziale intensywnej terapii, requiring further treatment.

W większości przypadków opieka medyczna nad pacjentami Pododdziału Patologii Noworodków kontynuowana jest w Poradni Neonatologicznej.

W Klinicznym Centrum funkcjonuje Female Milk Bank, za pośrednictwem którego kobiety w trakcie laktacji mogą przekazać naturalny pokarm dla dzieci hospitalizowanych w szpitalu, w pierwszej kolejności na ww. Pododdziale Patologii Noworodków.

Możliwość pomocy chorym dzieciom poprzez podzielenie się nadmiarem swojego mleka jest dla Honorowych Dawczyń Mleka niezwykle pozytywnym doświadczeniem, natomiast dla matek wcześniaków jest pocieszeniem i ratunkiem w trudnych chwilach po przedwczesnym porodzie, gdy ich dziecko jest słabe i chore, a one nie mają jeszcze swojego mleka, that could give him.

Upowszechnienie praktyk karmienia piersią i pomoc kobietom z problemami laktacyjnymi realizujemy również za pośrednictwem Poradni Laktacyjnej.

© Clinical Gynecology Center,Obstetrics and Neonatology in Opole

45-066 Opole
the. W. Reymont 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Contact