E Pacjent Ginekologia Opole 2022v2

УкраїнськаEnglishPolski
by Transposh - translation plugin for wordpress

Szkolenie pt. „Praktyczny kurs histeroskopii operacyjnej”

W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeprowadzono szkolenie pn. „Praktyczny kurs histeroskopii operacyjnej”, które które przeznaczone było dla lekarzy ginekologów zainteresowanych zastosowaniem w swojej pracy zawodowej technik małoinwazyjnej chirurgii ginekologicznej.

W części teoretycznej szkolenia odbył się wykład dotyczący wskazań do histeroskopii, metod leczenia, przedstawione zostały przypadki kliniczne, natomiast w części praktycznej lekarze ginekolodzy – uczestniczyli w zabiegach histeroskopowych.

Pierwsze tego typu szkolenie odbyło się z inicjatywy lek. Malwiny Szynkaruk-Matusiak, specjalisty położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, pod kierownictwem naukowym lek. Magdaleny Zawadzkiej-Duliniec – specjalisty położnictwa i ginekologii oraz genetyki klinicznej.
Współprowadzącymi szkolenie w zakresie zabiegów histeroskopii były również: lek. Paulina Zabochnicka–Piernik, specjalista położnictwa i ginekologii oraz lek. Halina Drach, rezydent w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Całość zabiegów praktycznych wspierały dwa zespoły operacyjne z Bloku Operacyjnego naszego Szpitala oraz inny personel wspomagający przeprowadzenie szkolenia.

Firmie #GINMEDICAL, bardzo dziękujemy za użyczenie sprzętu oraz pomoc przy realizacji szkolenia.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat z odpowiednią ilością punktów edukacyjnych.

 

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt